Wydanie nr 28 / 2022   

 

piątek, 26 listopad 2021 19:45

Wyższy stan gotowości obronnej. Przeprowadzono powiatowe ćwiczenia obronne „SZKARPAWA - 2021” Wyróżniony

Napisane przez Starostwo Powiatowe
Wyższy stan gotowości obronnej.  Przeprowadzono powiatowe ćwiczenia obronne „SZKARPAWA - 2021” starostwo powiatowe
 
Zgodnie z tegorocznym planem działania, w dniach 24-25 listopada 2021 r. na terenie powiatu nowodworskiego przeprowadzone zostały powiatowe ćwiczenia obronne „SZKARPAWA - 2021”. Celem odbywających się pod kierownictwem Starosty Nowodworskiego ćwiczeń było zgrywanie współdziałania Stanowisk Kierowania Starosty, Burmistrzów/Wójtów podczas wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej państwa – sprawdzenie procedur działania w czasie rozwinięcia akcji kurierskiej na terenie powiatu nowodworskiego.
 
W tegorocznych ćwiczeniach szczególną uwagę zwrócono na doskonalenie systemu Stałego Dyżuru Starosty Nowodworskiego oraz sprawdzenie jego funkcjonowania podczas realizacji przedsięwzięć związanych z osiąganiem wyższych stanów gotowości obronnej państwa. Ważnym elementem ćwiczeń obronnych było rozwinięcie akcji kurierskiej na terenie powiatu nowodworskiego, w której wzięli udział pracownicy starostwa będący kurierami urzędu. Przetestowano w sposób praktyczny sekwencję działania od momentu otrzymania hasła, aż po aplikacyjne rozesłanie kurierów do urzędów gmin i miast.
 
W trakcie ćwiczenia obronnego każda z gmin wykonała ponadto zadania powierzonego epizodu praktycznego, testując wypracowane wcześniej procedury reagowania w sytuacji zagrożenia.
 
Przeprowadzone działania pozwoliły na zweryfikowanie dokumentacji i sprawdzenie przyjętych procedur, których sprawne wdrożenie w sytuacjach kryzysowych jest niezwykle kluczowe dla bezpieczeństwa ludności.
 
ćwiczenia obronne2
ćwiczenia obronne5
ćwiczenia obronne1
ćwiczenia obronne3
ćwiczenia obronne4
Previous Next Play Pause
 Starostwo Powiatowe

Skomentuj