Wydanie nr 28 / 2022   

 

środa, 27 październik 2021 02:09

Ruszył proces Patryka D., oskarżonego o zabójstwo swojej byłej dziewczyny Pauliny. Wyróżniony

Napisał
Ruszył proces Patryka D., Ruszył proces Patryka D., e.kozakiewicz

Ruszył proces Patryka D., oskarżonego o zabójstwo swojej byłej dziewczyny Pauliny. Patryk D. stanął we wtorek (26 października) przed Sądem Okręgowym w Gdańsku. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo w zamiarze bezpośrednim oraz rozczłonkowanie i ukrycie ciała 23-letniej Pauliny P. Patryk D. to były chłopak zamordowanej kobiety. 

Proces Patryka D. z wyłączeniem jawności Sąd wyłączył jawność procesu na wniosek obrońcy Marcina Kminkowskiego. Adwokat argumentował, że jawność rozprawy naruszy interes prywatny oskarżonego i jego rodziny, a jej przebieg może mieć drastyczny charakter. Wniosek obrońcy poparła prokuratura oraz Marcin Kochanowski, oskarżyciel posiłkowy reprezentujący matkę Pauliny. Jego zdaniem jawność rozprawy ujawniłaby liczne okoliczności związane z życiem prywatnym i intymnym zmarłej.

Funkcjonariusze od początku podejrzewali o zbrodnię byłego chłopaka dziewczyny – 20-letniego wówczas Patryka D. Mężczyzna był widziany z Pauliną w Nowym Dworze Gdańskim, ale początkowo twierdził, że po spotkaniu się rozstali. W maju 2020 roku Patryk D. przyznał się do zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia. Wskazał śledczym miejsca, gdzie zakopał szczątki dziewczyny.

Wykonane badania DNA potwierdziły, że poćwiartowane ciało to zaginiona w marcu Paulina P. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał najpierw zabić, a później rozczłonkować ciało kobiety i porzucić je na polu niedaleko Nowego Dworu Gdańskiego w Piotrowie. Grozi mu dożywocie.

 

 

zbrodnia zulawy proces1
zbrodnia zulawy proces4
zbrodnia zulawy proces5
zbrodnia zulawy proces6
zbrodnia zulawy proces2
zbrodnia zulawy proces3
589EDA63-8273-4ADB-A7BA-B85C5B76CB3C
Previous Next Play Pause

Skomentuj