Wydanie nr 231 / 2022   

 

poniedziałek, 27 wrzesień 2021 00:07

Starostwo przyznało bon gotówkowy dla wsi Tujsk za wyróżnienie w konkursie. Wyróżniony

Napisał
Bon gotówkowy dla wsi Tujsk za wyróżnienie w konkursie. Bon gotówkowy dla wsi Tujsk za wyróżnienie w konkursie. Starostwo powiatowe nowy dwór gd
Za nami 28. edycja konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021” Starostwo Powiatowe przyznało bon gotówkowy dla wsi Tujsk za wyróżnienie w konkursie.
 
W dniu 24 września br. roku Pan Jacek Gross Starosta Nowodworski miał przyjemność wręczyć nagrodę w postaci bonu o wartości 1.000 zł, Panu Witoldowi Kolasa sołtysowi Tujska. Sołectwo uhonorowane zostało w ramach konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021” za zajęcie I miejsca w kategorii wieś na etapie powiatowym.
Przypominamy, iż konkurs organizowany przez Samorząd Województwa Pomorskiego odbywa się w trzech etapach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W każdym etapie specjalna komisja wizytuje zgłoszone do konkursu wsie i zagrody.
 
Komisja, oceniając, zwraca uwagę przede wszystkim na ogólny wygląd wsi, troskę o stan środowiska przyrodniczego, ochronę i kultywowanie dziedzictwa kulturowego oraz formy aktywizacji i zaangażowanie mieszkańców.
-Należy podkreślić, iż Tujsk otrzymał wyróżnienie w etapie wojewódzkim - serdecznie gratulujemy - informuje starostwo powiatowe.
 

czek gotówkowy od starostwa

 

 

Skomentuj