Wydanie nr 266 / 2021   

 

niedziela, 25 lipiec 2021 22:58

Kolejowe ABC. Piknik rodzinny w Stegnie dla całej rodziny Wyróżniony

Napisał
zdj.poglądowe zdj.poglądowe

Edukacja przez dobrą zabawę - taki jest cel kampanii "Kolejowe ABC", w ramach której w ostatnim dniu lipca w Stegnie odbędzie się piknik rodzinny. W tym roku hasłem towarzyszącym wydarzeniu jest „Hej przygodo! Odwiedź Peronowo!”

Jak zapowiadają organizatorzy, to będzie wyjątkowy dzień pełen zabawy z długą listą niesamowitych atrakcji. Podczas pikniku najmłodsi będą mieli okazję spotkać nosorożca Rogatka - wesołego bohatera Kampanii Kolejowe ABC. Nie zabraknie także atrakcji dla całej rodziny; na uczestników czekać będą: familijna gra edukacyjna z atrakcyjnymi nagrodami, warsztaty kreatywne, koncert figlującej DJ MIKI oraz liczne konkursy i quizy. Dodatkową rozrywkę zagwarantują dmuchańce, eurobungee, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże. Podczas wydarzenia chętni będą mogli obejrzeć wystawę fotograficzną o rozwoju kolei w Polsce oraz wziąć udział w kole fortuny. Dla uczestników przygotowano także możliwość przejazdu pociągiem Żuławskiej Kolei Dojazdowej; bilety będzie można zdobyć podczas gier i zabaw zorganizowanych podczas pikniku.

- Najlepiej uczyć się poprzez zabawę, dlatego w ten sposób promujemy zasady bezpieczeństwa na kolei. Pikniki wakacyjne to jeden z elementów Kampanii Kolejowe ABC prowadzonej przez Urząd Transportu Kolejowego. W trakcie interaktywnych zabaw i gier edukacyjnych dzieci dowiedzą się, jak zachować się w pobliżu przejazdów kolejowych, na dworcach i peronach - tak, by było bezpiecznie - do odwiedzenia pikniku zachęca dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Piknik rodzinny w Stegnie odbędzie się 31 lipca (sobota) na placu Glinianka przy ul. Władysława Jagiełły. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 20.00. Wstęp na piknik i udział w atrakcjach będzie bezpłatny.

 

 

Media

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl