Wydanie nr 210 / 2021   

 

poniedziałek, 05 lipiec 2021 13:39

Pokonali ogrodzenie i weszli na teren zamkniętego rezerwatu "Mewia Łacha" dla zdjęć. Wyróżniony

Napisał
Turyści w zamkniętym rezerwacie Turyści w zamkniętym rezerwacie D.Sawicka z Grupy badawczej Ptaków Wodnych "Kuling"
Dwoje turystów pokonało ogrodzenie i weszło na teren zamkniętego rezerwatu "Mewia Łacha" dla zdjęć. Para spłoszyła ptaki, robiła zdjęcia w bezpośredniej bliskości gniazd i złapała młodego ohara. Zwierzę na drugi dzień zostało znalezione martwe. 
 
-W tym tygodniu, w rezerwacie przyrody "Mewia Łacha", miała miejsce szokująca dla nas sytuacja. Para turystów przeszła przez szlaban z zakazem, płot z tablicą informacyjną o siedlisku ptaków, ominęła kolejną tablicę, kolejny płot i zaczęła spacerować po zamkniętej części rezerwatu, na której są gniazda ptaków na piasku. Obecne są już też pisklaki- informuje D.Sawicka z Grupy badawczej Ptaków Wodnych "Kuling"
-Owi turyści zaczęli robić sobie sesję zdjęciową przy koszu nagniazdowym sieweczki obrożnej. Wracając wzięli na ręce młodego ohara i zaczęli sobie z nim robić zdjęcia!! I to przy kolejnej tablicy informującej o zamkniętym terenie. Szok i niedowierzanie. Widać, że ptak był w złej formie, ponieważ nie miał siły uciekać. Wczoraj niestety został znaleziony już martwy. Poziom ignorancji i braku poszanowania dla zwierząt osiągnął już chyba szczyt. Cały incydent miał miejsce wieczorem. Zdjęcia zostały zrobione z drugiej strony Wisły. Wściekłość na niemoc i brak możliwości szybkiej reakcji służb była ogromna (po zgłoszeniu policja wodna przypływa po 45-50 min.). Policja, zapraszamy do ujścia Wisły na częstsze patrole.
 
Jeżeli rozpoznajecie te osoby prosimy o kontakt.
Film wideo zobacz tutaj
 
mewia łacha turysci w rezerwacie
mewia łacha (3)
mewia łacha (4)
mewia łacha (1)
mewia łacha (2)
mewia łacha (1)
mewia łacha
mewia
Previous Next Play Pause

Skomentuj

1 komentarz

Facebookjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl