Wydanie nr 210 / 2021   

 

piątek, 18 czerwiec 2021 15:18

Nowodworscy policjanci apelują: Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym aucie! to śmiertelna pułapka! Wyróżniony

Napisał
Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym aucie! Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym aucie! KPP Nowy Dwór Gd

W ostatnich dniach temperatura w wielu regionach przekroczyła 28-30 stopni. Nadchodzący tydzień zapowiada się równie ciepło, w związku z czym nowodworscy policjanci postanowili przypomnieć, by nie zostawiać w autach dzieci lub zwierząt.

 

Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, by kategorycznie nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji.Nawet do 50-60 stopni Celsjusza może sięgać temperatura w rozgrzanym samochodzie. Pozostawiona uchylona szyba w pojeździe wcale nie poprawia temperatury panującej wewnątrz samochodu, tak samo jak pojazd pozostawiony w miejscu zacienionym. Wówczas temperatura obniża się tylko o kilka stopni, co wcale nie zwiększa bezpieczeństwa dziecka czy zwierzęcia w nagrzanym wnętrzu samochodu.

Podczas upałów każda reakcja jest ważna, dlatego należy zwracać uwagę, czy w zaparkowanych samochodach nie znajduje się ktoś, kto potrzebuje pomocy. Funkcjonariusze przypominają, by nie bać się reakcji, ponieważ zdecydowane działanie może uratować czyjeś życie. Prawo pozwala nam zniszczyć mienie, bez ponoszenia żadnych konsekwencji, jedynie w stanie wyższej konieczności. Reagujemy więc przede wszystkim wtedy, kiedy zwierzakowi lub dziecku zamkniętemu w aucie może stać się krzywda. W każdym takim przypadku należy zadzwonić policję i straż miejską oraz w pogotowie ratunkowe.

Przez brak rozwagi możemy mieć na sumieniu życie najbliższej nam osoby!!

Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś bezmyślnie pozostawia w rozgrzanym samochodzie swoje dziecko lub zwierzę. Reagujmy! O sytuacji poinformujmy Policję czy inne służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Pamiętajmy również, że na każdym z nas ciąży obowiązek pomocy drugiemu człowiekowi. W myśl art. 162 § 1 Kodeksu karnego za nieudzielanie pomocy w sytuacji bezpośredniego zagrożenia utraty życia lub zdrowia człowieka grozi kara do 3 lat więzienia

 

Informacja, foto: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl