Wydanie nr 170 / 2021   

 

poniedziałek, 07 czerwiec 2021 10:11

Policja zatrzymała 40-latka podejrzanego o napad na 11- łatkę i kobietę w Malborku. Wyróżniony

Napisane przez

Policja zatrzymała 40-latka, który w połowie maja był poszukiwany w związku z napadem na 11-letnią dziewczynkę w pow. gdańskim i atakiem na dorosłą kobietę w Malborku. 

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali 40-latka poszukiwanego listem gończym za napad na 11-letnią dziewczynkę i kobietę - przekazała policja. Mężczyzna był poszukiwany od ponad trzech tygodni. Kryminalni zatrzymali również dwie inne osoby, które miały pomagać poszukiwanemu w ukrywaniu się.

40-letni mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek po godzinie 5 rano w Gdańsku. W akcji udział brali kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i policyjni kontrterroryści. - Śledczy i kryminalni pracowali nad zatrzymaniem 40-letniego mężczyzny, podejrzewanego o napad na 11-letnią dziewczynkę oraz kobietę. Do przestępstw doszło w maju tego roku na terenie powiatu gdańskiego i malborskiego - przekazała st. asp. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policjanci szybko ustalili tożsamość mężczyzny. Poszukiwany jednak nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, najprawdopodobniej często zmieniał miejsca swojego pobytu. 

- W poszukiwania 40-latka zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów, a prokurator wydał za mężczyzną list gończy. Po opublikowaniu wizerunku mężczyzny w mediach, do policjantów spływało wiele informacji, które były bardzo dokładnie weryfikowane. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać poszukiwany przez nich mężczyzna. - Do prowadzonej sprawy policjanci zatrzymali również dwóch innych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej pomagali w ukrywaniu się 40-latkowi.- informuje policja.

Poszukiwania trwały od 12 maja tego roku. Po ponad trzech tygodniach udało się zatrzymać podejrzewanego.

 Zatrzymany 40-latek został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych do dyspozycji prokuratora - podsumowała oficer prasowa. 

Poszukiwania mężczyzny

Zgłoszenie o napadzie na 11-letnią dziewczynkę policja dostała 12 maja w godzinach popołudniowych. - Mężczyzna miał ją zaatakować, udało się jej uciec – mówił wtedy podinspektor Maciej Stęplewski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

Policyjna obława na Pomorzu. Mężczyzna próbował uprowadzić kilkunastoletnią dziewczynkę. - Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego

 

 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl