Wydanie nr 170 / 2021   

 

środa, 02 czerwiec 2021 22:14

Nowy Dwór Gdański. Kłusownicy ryb z powiatu nowodworskiego zatrzymani. Jeden z nich uciekał przed policją wpław rzeką. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Kłusownicy ryb z powiatu nowodworskiego zatrzymani Kłusownicy ryb z powiatu nowodworskiego zatrzymani KPP Nowy Dwór Gd

Nowy Dwór Gdański. Kłusownicy ryb z powiatu nowodworskiego zatrzymani. Jeden z nich uciekał przed policją wpław rzeką.


Kolejne w ciągu miesiąca wspólne działania policjantów z Nowego Dworu Gdańskiego i Państwowej Straży Rybackiej z Malborka doprowadziły do dwóch kłusowników oraz zabezpieczenia sprzętu służącego do nielegalnego połowu ryb. Mężczyźni usłyszą zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.


W dniu 31 maja funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili w miejscowości Kobyla Kępa na rzece Wisła Królewiecka wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. Działania te przeprowadzone były na rzecz wykrycia i ograniczenia nielegalnego połowu ryb. W trakcie wspólnej służby na rzece Wisła Królewiecka funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pływającego łodzią w momencie, gdy wyciągał z wody sieć. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyskoczył z łódki i zaczął ucieczkę wpław rzeką. 22-latek dopłynął do brzegu, gdzie próbował, kontynuować swoją ucieczkę co uniemożliwili mu funkcjonariusze.

Zabezpieczone zostały cztery sieci stawne rozstawione w rzece oraz po dokonaniu przeszukania w miejscu zamieszkania zabezpieczono kolejnych pięć sieci należących do mężczyzny. Policjanci zabezpieczyli również łódź oraz ryby w ilości 43 kg Leszcza, 6 kg Karasia Japonka. 22-latek już usłyszał zarzuty z ustawy o rybactwie śródlądowym. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.

W dniu 2 czerwca we wczesnych godzinach porannych funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki przeprowadzili w miejscowości Bronowo na rzece Szkarpawa następne wspólne działania z Państwową Strażą Rybacką. W trakcie obserwacji zauważyli mężczyznę płynącego pontonem, który w krótkim czasie założył trzy stawne sieci. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze zabezpieczyli łódź pontonową, wiosła oraz wyłowione ryby w ilości 12 kg Leszcza, 13 kg Karasia Japonka.

Policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w miejscu zamieszkania 62-latka zabezpieczyli kolejne trzy sieci stawne typu Wonton. Mężczyzna został zatrzymany i również usłyszy zarzuty związane z kłusownictwem. Za to przestępstwo grozi grzywna, ograniczenie wolności, bądź jej pozbawienie na okres do 2 lat.


Nowodworscy policjanci przy współpracy z Państwową Strażą Rybacką w okresie ochronnym nasilają działania mające na celu odstraszenie potencjalnych kłusowników. Swoim postępowaniem wyrządzają poważne szkody w środowisku naturalnym, jak i gospodarce rybackiej.

 

Informacja, foto: KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl