Wydanie nr 210 / 2021   

 

poniedziałek, 22 marzec 2021 20:56

Powiat Nowodworski. Policyjne podsumowanie weekendu. 4 zdarzenia drogowe Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Pierwszy weekend wiosny na drogach naszego powiatu. 4 zdarzenia drogowe. Nietrzeźwy 23-latek za kierownicą.

Za nami pierwszy weekend wiosny. Niestety nadal zapominamy o tym, że na drodze jest ślisko i musimy dostosować kierowanie samochodem do panujących warunków atmosferycznych. Od piątku na terenie powiatu nowodworskiego doszło do 4 zdarzeń drogowych w tym jedno zdarzenie zostało spowodowane przez nietrzeźwego kierującego. Ponownie przypominamy o tym, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, ale przede wszystkim nadmierna prędkość. Prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko zaistnienie wypadku drogowego. Przypominamy również, że pod żadnym pozorem nie możemy nie wsiadać za kierownicę po spożyciu nawet małej alkoholu „Piłeś – nie jedź”.

Za oknem wiosna i pierwsze ciepłe promienie słońca. Niestety zapominamy, że pomimo tego, że w weekend był pierwszy dzień wiosny, to lokalnie na drodze nadal pojawiają się przymrozki. Od piątku na terenie naszego powiatu doszło do 4 zdarzeń drogowych.

W piątek na drodze ekspresowej S-7 25-letni kierujący samochodem Alfa Romeo nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych, wpadł w poślizg i uderzył w bariery energochłonne. Nikomu się nic się nie stało, a kierujący został ukarany mandatem. Tego samego dnia w Nowym Dworze Gdańskim 30-letnia kierująca samochodem BMW nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej będącej an przejściu. Na całe szczęście piesza nie odniosła obrażeń, a kierująca samochodem została ukarana mandatem. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi.

W sobotę o 7:35 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Nowej Kościelnicy doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 23-letni kierujący volkswagenem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego passata. Jak się okazało 23-latek był nietrzeźwy. Posiadał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz odpowie za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia w bezpieczeństwie ruchu drogowego. Tego samego dnia w Lubieszewie 49-letnia kierująca Mini Cooperem nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze i wjechała do przydrożnego rowu. Wskutek tego zdarzenia 71-letnia pasażerka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Na miejscu funkcjonariusze sporządzili oględziny i wykonali dokumentację fotograficzną. Kierująca była trzeźwa.

Przypominamy o tym, że najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nieprawidłowe wyprzedzanie, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami, ale przede wszystkim nadmierna prędkość. Prędkość jest jednym z głównych czynników wpływających na ryzyko zaistnienie wypadku drogowego.

Apelujemy, żeby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu „Piłeś – nie jedź”.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl