Wydanie nr 138 / 2021   

 

czwartek, 18 marzec 2021 22:17

Nowy Rekord Guinnessa w przygotowaniu. Rozmowa z Tomaszem Ołdziejewskim. Wyróżniony

Napisane przez
Szykuje się nowy Rekord Guinnessa. Już za tydzień Tomasz Ołdziejewski zdobywca Guinnessa za największego Titanica na świecie przystąpi do pracy. Latarnia Morska wykonana w całości z bursztynu, będzie kopią helskiej latarni.
 
Inspiracją mistrza będzie latarnia morska z Helu. Zostanie wykonana z bursztynu. Dwumetrowa rzeźba stanie w pięknym miejscu i będzie nową atrakcją turystyczną Helu. Burmistrz Helu podpisał umowę z bursztynnikiem, Tomaszem Ołdziejewskim, na wykonanie wspaniałego dzieła, więc oficjalnie możemy podzielić się z Wami tą radością. Latarnia dzięki swoim wymiarom weźmie udział w biciu Rekordu Guinnessa.
 
Władze miasta zakładają, że już w czerwcu turyści i mieszkańcy będą mogli podziwiać nową atrakcję na skwerze przy ratuszu. Latarnia wystawiona będzie w specjalnie oszklonej obudowie, która będzie chronić bursztyn przed promieniami słońca. 
 
 
 
 
 
 

W rozmowie z nami Tomasz Ołdziejewski zaprezentował  ze swojej kolekcji największy wykonany przez niego żaglowiec z bursztynu.

- Statek i żagle mają kolor koniakowy. Jest to największy żaglowiec, jaki zrobiłem. Posiada on sześć masztów, na których łącznie znajdują się 23 żagle. Wymiary bursztynowego żaglowca wynoszą w przybliżeniu 140 × 30 × 110 cm. Ten żaglowiec jest największy na świecie.

Tomasz Ołdziejewski jest też bohaterem filmu dokumentalnego realizowanego przez TV History "Złoto Bałtyku" nowy sezon rozpoczyna się już - 23 marca we wtorek o 21:00!

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Media

Hel planuje kolejny rekord Guinessa

Hel szykuje się do bicia kolejnego rekordu Guinnessa. Tym razem w mieście ma powstać dwumetrowa rzeźba prezentująca helską latarnię morską - wykonana w całości z bursztynu. Autorem będzie Tomasz Ołdziejewski, który ma już na swoim koncie rekord Guinnessa w postaci modelu Titanica. Władze miasta zakładają, że już w czerwcu turyści i mieszkańcy będą mogli podziwiać nową atrakcję na skwerze przy ratuszu. Latarnia wystawiona będzie w specjalnie oszklonej obudowie, która będzie chronić bursztyn przed promieniami słońca. Miasto Hel Hel Kocham

Opublikowany przez Bałtycka TV Piątek, 12 marca 2021
 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl