Wydanie nr 102 / 2021   

 

piątek, 05 marzec 2021 01:44

Zniszczona droga nr 501 na Mierzei. Spotkanie w Urzędzie Gminy Sztutowo zakończone porozumieniem. Wyróżniony

Napisane przez
Z inicjatywy Wójta Roberta Zielińskiego, odbyło się spotkanie dotyczące stanu nawierzchni oraz bezpieczeństwa użytkowników ruchu na drodze wojewódzkiej nr 501. Uczestnicy spotkania podpisali porozumienie o współpracy.
 
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Przedsiębiorstwa Budowlanego NDI – wykonawcy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, przedstawiciel Urzędu Morskiego w Gdyni, pełnomocnik Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrz Krynicy Morskiej, Wójt Gminy Sztutowo, Wójt Gminy Stegna, przedstawiciele Rady Gminy Sztutowo, sołtys wsi Sztutowo oraz przedstawiciele mieszkańców gminy Stegna i Sztutowo. Spotkanie przeprowadzono częściowo w trybie zdalnym.
 

Wójt Robert Zieliński udzielił nam komentarza po spotkaniu

-Niestety do dnia dzisiejszego na teren przekopu Mierzei Wiślanej przypłynęły tylko dwa statki z kamieniem na budowę reszta transportu odbywa się drogą wojewódzką. Mieszkańcy Mierzei i Gminy Sztutowo odczuwają skutki tego transportu. Zniszczona droga nr 501, pęknięcia domów, duże natężenie ruchu to problemy, z którymi muszą się mierzyć mieszkańcy Mierzei Wiślanej. Udało się nam doprowadzić do podpisania wspólnego porozumienia, w którym każdy z uczestników spotkania zobligował się do wykonania działań. Przewiduje ono ograniczenie prędkości, naprawę częściową drogi nr 501, jak tez podjęcie działań na uzyskanie środków finansowych na przebudowę tej drogi.

 
Anna Brzezińska -Michałejko z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku
-Zarząd zdaje sobie sprawę z sytuacji na drodze wojewódzkiej nr 501, ze stanu nawierzchni, który jest zły.
Planujemy rozpocząć wykonywanie remontów cząstkowych, będą przeprowadzone szybciej niż planowaliśmy to zrobić. Chcemy to rozpocząć od połowy miesiąca jeśli tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Przebudowywany będzie też odcinek od Krynicy Morskiej do przekopu ok 2 kilometrów. Nie ma planów związanych z przebudowa bądź remontu drogi od Mikoszewa do przekopu z uwagi na to, ze nie posiadamy środków na wykonanie tego zadania.
Zapewniano wszystkich ze większość transportu będzie odbywać się droga morską, niestety większość odbywa się droga lądowa, a droga nr 501 nie jest przystosowana do aż tak dużego natężenia ruchu. Przed rozpoczęciem prac na przekopie przeprowadziliśmy ocenę nośności drogi, jesteśmy w posiadaniu tych badań. Obecnie planujemy przeprowadzenie kolejnych, które pokażą nam, jaki nastąpił stopień degradacji nawierzchni.
Składane były wnioski o dofinansowanie na przebudowę i remont drogi nr 501 i 502 do Ministerstwa Obrony Narodowej, jednak bezskutecznie.
Będziemy interweniowali dalej, jednak my jako samorząd nie jesteśmy w stanie sami podołać takiemu przedsięwzięciu.
 
Jeśli podpisane porozumienie nie przyniesie skutków mieszkańcy Mierzei Wiślanej chcą zablokować drogę dojazdową na przekop Mierzei Wiślanej, jedynej drogi na Mierzeję.
 
 
 
 
Pełny zapis wideo ze spotkania.
 

Media

Fragmenty spotkania w Urzędzie Gminy Sztutowo, którego tematem był zły stan drogi nr 501 na Mierzei Wiślanej. Więcej wkrótce na www.zulawytv.pl Gmina Sztutowo Gmina Stegna #przekopmierzeiwiślanej

Opublikowany przez Żuławy TV Czwartek, 4 marca 2021

Skomentuj

2 komentarzy

  • Link do komentarza ildeb sobota, 06 marzec 2021 15:43 napisane przez ildeb

    Najbardziej pyszczą nieroby z elblążkowa, upatrują cudu w mieście po wykopaniu tego kanalika, a los mieszkańców mających swoje posesje przy drodze jest im obojętny. Droga drogą, kiedyś ktoś ją naprawi tylko kto naprawi (zapłaci za zniszczenia ) popękanych od drgań domów.

    Raportuj
  • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 05 marzec 2021 12:33 napisane przez mieszkaniec

    Oto co wynika z porozumienia dla mieszkańców: ograniczenie prędkości do 30 km/h, do tego kontrole Policji , aaaa i jeszcze znaki informujące gdzie są dziury.... poza tym nic się zmieni. i w kogo te zmiany uderzą najbardziej? - zadajcie sobie to pytane!

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl