Wydanie nr 138 / 2021   

 

piątek, 26 luty 2021 13:37

Powrót wiosennych piłkarskich rozgrywek ligowych. Z kim zmierzą się drużyny z naszego regionu?

Napisane przez

Nadchodzi powrót wiosennych piłkarskich rozgrywek ligowych. Drużyny z klasy okręgowej wznowią walkę o punkty już za tydzień. Mecze Klasy B rozpoczną się na  początku kwietnia. Z kim zmierzą się na starcie kolejnej rundy drużyny z naszego regionu?

Plany zakładają rozpoczęcie rundy wiosennej na szczeblach od III ligi do klasy okręgowej w sobotę 6 marca. 20 marca, na boiska wrócą zespoły z Klasy A, w przypadku Klasy B rozpoczęcie kolejnej rundy przewidziano na przełom marca i kwietnia w zależności od grupy będzie to miało miejsce w terminie od 27 marca do 10 kwietnia.

Na rozpoczęcie rundy wiosennej piłkarze LKS-u Żuławy zmierzą się na swoim stadionie z Pogonią Prabuty. Ostatnie ligowe spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną nowodworzan 5:0. Po siedemnastu kolejkach rundy jesiennej piłkarze z Nowego Dworu Gdańskiego zajmują drugie miejsce w tabeli, natomiast Prabuty uplasowały się na czternastej pozycji.

Na ciężki mecz na początku marca muszą przygotować się zawodnicy Czarnych Przemysław. Zmierzą się oni wówczas na swoim stadionie z Pomezanią Malbork. Ze starcia tych zespołów w rundzie jesiennej zwycięsko wyszła Pomezania, wygrywając 7:1. W jesiennych spotkaniach drużyna z Malborka wywalczyła czwarte miejsce w tabeli; gorzej poszło wówczas Czarnym, którzy wiosenną rywalizację rozpoczną z szesnastej pozycji.

Znacznie mniejsza przewaga dzieli Mady Ostaszewo od ich pierwszego wiosennego rywala, jakim będzie Wisła Tczew. W sierpniu, podczas spotkania w Ostaszewie, lepsi okazali się piłkarze z Tczewa, którzy wygrali wówczas 4:2. Po jesiennych zmaganiach Wisła znajduje się na jedenastym miejscu, natomiast Mady uplasowały się na siedemnastej pozycji.

Pierwszym przeciwnikiem Błękitnych Kmiecin w wiosennej rundzie będą Orliki Stary Dzierzgoń. Sierpniowe starcie tych drużyn rozegrane w Kmiecinie zakończyło się wygraną Orlików 3:1. Zespół ze Starego Dzierzgonia zajmuje obecnie czwarte miejsce, a Błękitni rozpoczną rywalizację ligową z ósmej pozycji w tabeli.

Piłkarze Bałtyku Sztutowo z pewnością czekają na kwietniowe starcie z Realem Myszewo. W sierpniu w wyniku nieporozumień nie doszło do meczu, a zespół z Myszewa otrzymał poprzez walkower trzy punkty. Real zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli, zawodnicy ze Sztutowa zakończyli jesienne zmagania na dziewiątej pozycji w tabeli.

Informacja: NowyDwórGd.NaszeMiasto

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl