Wydanie nr 335 / 2020   

 

czwartek, 29 październik 2020 15:32

Nowy Dwór Gdański. Wspólne działania z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gdański

Nowy Dwór Gdański. Wspólne działania z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzili funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej  jednostki  w ubiegłym tygodniu 

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze wydziału kryminalnego z nowodworskiej jednostki wspólne działania z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Działania miały na celu ujawniania nielegalnego wprowadzania wód opadowych do urządzeń kanalizacyjnych. Na terenie jednej z miejscowości w powiecie, funkcjonariusze ujawnili 4 takie przestępstwa. Za to przestępstwo grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny do 10000 zł.
W ubiegłym tygodniu na terenie jednej z miejscowości w powiecie nowodworskim funkcjonariusze z wydziału kryminalnego przeprowadzili wspólne działania z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Działania miały na celu ujawnianie nielegalnego wprowadzania wód opadowych do urządzeń kanalizacyjnych. Kontroli poddano kilka lokali. Kontrola polegała na wprowadzeniu zadymiarki wyposażonej w rurę teleskopową do urządzeń kanalizacyjnych. W momencie gdy rynny oraz rury odprowadzające wody opadowe wypełnią się oparami dymu, wiadomym jest, że wody opadowe są nielegalnie wprowadzane do urządzeń kanalizacyjnych.
 
Według Ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków działka budowlana, na której usytuowane są budynki, powinna być wyposażona w kanalizację umożliwiającą odprowadzanie wód opadowych do sieci kanalizacji deszczowej lub ogólnospływowej. W trakcie działań funkcjonariusze ujawnili 4 lokale, w których ujawnili nielegalne wprowadzanie wód opadowych do urządzeń kanalizacyjnych. Na miejscu funkcjonariusze wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Za to przestępstwo grozi kara ograniczenia wolności albo grzywny do 10000 zł.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl