NEWSY:

Wydanie nr 262 / 2020   

 

środa, 19 sierpień 2020 23:43

Pasażerka, usłyszała zarzut spowodowania śmiertelnego potrącenia pieszego w Sztutowie. Kobieta trafiła do aresztu. Grozi jej osiem lat więzienia. Wyróżniony

Napisane przez

Pasażerka samochodu marki BMW, usłyszała zarzut spowodowania śmiertelnego potrącenia pieszego w Sztutowie. Kobieta decyzją sądu trafiła do aresztu. Grozi jej osiem lat więzienia.

15 sierpnia doszło do wypadku  drogowego ze skutkiem śmiertelnym, w którym został potrącony pieszy, na chodniku przed przejściem dla pieszych. Potrącił go samochód marki BMW. W tej sprawie dwie osoby usłyszały zarzuty. Postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Malborku.

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał kobieta, pasażerka tego pojazdu. Jak ustalono pomiędzy kobietą a mężczyzną kierowcą tego pojazdu, podczas jazdy doszło do kłótni, w której kobieta szarpnęła kierownicą, powodując utratę panowania nad pojazdem, który uderzył w stojącego na chodniku pieszego. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł.

Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła w tej sprawie wyjaśnienia- mówi Grażyna Wawryniuk Prokuratura Okręgowa Gdańsk

Prokurator podjął decyzje o skierowaniu wniosku do sądu o tymczasowe aresztowanie ten wniosek został uwzględniony przez sąd kobieta ostała aresztowana na 1 miesiąc. Natomiast z miejsca tego zdarzenia bezpośrednio po zdarzeniu zbiegł kierowca tego pojazdu, zgłosił się do prokuratury w dniu wczorajszym sam.

Prokurator przedstawił mu zarzut nie udzielenia pomocy pieszemu tj. Popełnienia przestępstwa z art 162 &1 k.k  Mężczyzna złożył w tej sprawie wyjaśnienia i okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia potwierdził to co mówiła kobieta natomiast nie przyznał się do zarzucanego my przestępstwa twierdzi, że uciekł z miejsca zdarzenia nie wiedząc, że doszło do potrącenia a przeraził się skutków związanych z uszkodzeniem posesji 

Prokurator podjął decyzje o zastosowaniu środków wolnościowych w postaci dozoru policji oraz zakazu opuszczania kraju. Kobiecie za przestępstwo, które zostało jej zarzucone grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności natomiast mężczyźnie kara 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

fot..osp sztutowo

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8