NEWSY:

Wydanie nr 262 / 2020   

 

środa, 05 sierpień 2020 07:02

Informacja w sprawie likwidacji oddziału ZUS w Nowym Dworze Gdańskim. Wyróżniony

Napisane przez

Dotarły do nas niepokojące sygnały od mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego o zamknięciu oddziału ZUS w Nowym Dworze Gdańskim. Sprawdziliśmy informację u źródła. Z czego wynika i czy jest pewna decyzja o zamknięciu oddziału w naszym mieście, odpowiada rzecznik prasowy ZUS pan Krzysztof Cieszyński.

-Umowa dotycząca Punktu Informacyjnego ZUS w Nowym Dworze Gdański w jego dotychczasowej lokalizacji ulegnie rozwiązaniu z końcem sierpnia. Budynek, w którym znajduje się Punkt  nie jest naszą własnością- mówi rzecznik, -Niestety Punkt przy ul. Morskiej 1 nie spełnia wymogów w zakresie minimalnej dostępności architektonicznej dla naszych klientów, a jest to konieczne nie tylko z uwagi na ich komfort i bezpieczeństwo, ale także zapisy ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami. Nie jest tam też możliwe przestrzeganie reżimu sanitarnego związanego z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Z tego ostatniego powodu Punkt jest zamknięty od 15 marca.

-ZUS zwrócił się do burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego z prośbą o zaproponowanie innej lokalizacji, gdzie byłaby możliwa obsługa klientów z Nowego Dworu i okolic. Bezskutecznie.- dodaje -Obecnie prowadzimy rozmowy w sprawie nowej lokalizacji Punktu ze Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim, które wskazało wstępnie  trzy możliwe do wykorzystania lokalizacje. Taka lokalizacja musi spełniać warunki w zakresie dostępności, możliwości zachowania reżimu sanitarnego oraz zapewnienia bezpieczeństwa w zakresie informatycznym i ochrony danych osobowych-.

Jeszcze w tym tygodniu przedstawiciele Starostwa Powiatowego spotkają się z osobami decyzyjnymi z ZUS -u. Celem spotkania będzie zaprezentowanie nowego miejsca na siedzibę oddziału ZUS-u w Nowym Dworze Gdańskim.
Jedna z propozycji nowej lokalizacji dotyczy pomieszczenia w budynku Starostwa Powiatowego w Nowym Dworze Gdańskim - na parterze, spełniającą wymogi przedstawione przez ZUS.

Biorąc pod uwagę powyższe i chęć współpracy starostwa, możliwie w najszybszym czasie punkt  będzie znów otwarty i służył  mieszkańcom powiatu.

Wszystkich  klientów ZUS zachęcamy do elektronicznego kontaktu  za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Skomentuj

1 komentarz

  • Link do komentarza sukisyn środa, 05 sierpień 2020 12:43 napisane przez sukisyn

    Gównoburza. Urzędy też są pozamykane. Może czas to poruszyć. Od marca urzędnicy siedzą z jajami do góry w zamkniętych urzędach. Petenta przyjąć nie mogą, ale na fajurę wyjść nie ma problemu.

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8