NEWSY:

Wydanie nr 224 / 2020   

 

czwartek, 30 lipiec 2020 09:54

Bezpieczeństwo nad wodą, hejt w sieci oraz narkotyki - głównymi tematami spotkania z kolonistami

Napisane przez

Nowy Dwór Gdański. Bezpieczeństwo nad wodą, hejt w sieci oraz narkotyki - głównymi tematami spotkania z kolonistami

Wczoraj policjantka z nowodworskiej komendy odwiedziła kolonistów w Jantarze. Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jak niebezpieczne może być nieodpowiedzialne zachowanie nad wodą, jakie zagrożenia niesie zażywania środków odurzających, a także czym jest hejt w sieci. W spotkaniu wzięła udział młodzież spędzająca wakacje na kolonii organizowanej w Jantarze w Ośrodku Wypoczynkowym Viva.

Wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką odwiedziła młodzież wypoczywającą na kolonii w Jantarze. Na samym początku spotkania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, omówiła bezpieczeństwo osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Koloniści zapoznali się z oznaczeniami na kąpieliskach oraz z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariuszka podkreśliła, aby nie wchodzić do wody rozgrzanym ani od razu po posiłku oraz to, że pod żadnym pozorem nie można wykonywać skoków do wody na tzw. główkę. Na zakończenie pierwszego tematu zachęcała do wzięcia udziału w konkursie pn. „Artystyczny przewodnik".

Następnie policjantka przybliżyła młodzieży pojęcie hejtu w sieci, który jest bardzo trudnym i w miarę świeżym tematem. Dotyka coraz większą ilość młodzieży w wieku szkolnym. Głównie funkcjonariuszka skupiła się na wytłumaczeniu pojęcia hejtu, jakie są konsekwencje jego stosowania oraz odpowiedzialność karna za hejtowanie w sieci. Na sam koniec spotkania, z dwoma najstarszymi grupami, w ramach kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”, policjantka omówiła problem uzależnień. Koloniści wspólnie z funkcjonariuszką omówili różnice między narkotykami a dopalaczami. Młodzież dowiedziała się również jakie zagrożenia wynikają z zażywania narkotyków oraz dopalaczy, a także konsekwencje zdrowotne oraz prawne. Pomimo wakacji i letniego leniuchowania, młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, a w trakcie spotkania było wiele pytań, na które policjantka starała się wyczerpująco odpowiadać.

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8