NEWSY:

Wydanie nr 222 / 2020   

 

środa, 29 lipiec 2020 15:25

Zapraszamy do udziału w konkursie „CERAMIONY”, organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Napisane przez

Współczesna ceramika występuje w wielu odsłonach. Może być miniaturowa lub o większych wymiarach. Często łączy użyteczność z dekoracyjnością, ale nie jest to konieczne. Nie boi się podejmować najróżniejszych tematów. A co najważniejsze - pozostawia „otwartą furtkę” dla innowacji i eksperymentów.

Dlatego też wszystkich miłośników ceramiki zachęcamy do udziału w konkursie „CERAMIONY”, organizowanym już po raz 21. przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

Konkurs inspiruje i pobudza do kreatywnych działań, dając szansę wszystkim jego uczestnikom na zaprezentowanie swoich umiejętności, podzielenie się swoim doświadczeniem albo ciekawym pomysłem.

„CERAMIONY” na przestrzeni lat stały się ważnym wydarzeniem artystycznym, cieszącym się niesłabnącym zainteresowaniem pasjonatów i twórców ceramiki.

Wydarzenie to od lat jest prezentacją dorobku dzieci, młodzieży i dorosłych w dziedzinie ceramiki, w tym także osób niepełnosprawnych. W ubiegłorocznej edycji konkursu wzięło w nim udział ponad 50 placówek: szkoły, ośrodki kultury, warsztaty terapii zajęciowej, organizacje pozarządowe oraz osoby prywatne z całej Polski. Łącznie otrzymaliśmy blisko 160 prac.

- Uczestnikom naszego konkursu nie narzucamy tematyki, podobnie jak nie określamy, w jakiej technice ceramicznej należy wykonać prace - mówią organizatorzy. - Do tej pory otrzymywaliśmy dzieła abstrakcyjne, semi-realistyczne czy o tematyce bajkowej. Jesteśmy pewni, że i w tym roku wyobraźnia uczestników zaskoczy naszych jurorów.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkursowi będzie towarzyszyło uroczyste otwarcie wystawy wraz z wręczeniem nagród. Najciekawsze prace zaprezentujemy również na naszej stronie internetowej.

Opisane prace - tytuł pracy, imię i nazwisko autora, wiek, adres zamieszkania, telefon, e-mail, a jeśli praca jest zgłaszana przez instytucję także: imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego praca została wykonana, nazwa i adres oraz telefon i e-mail instytucji należy doręczyć lub przesłać do 1 grudnia 2020 roku (decyduje data dostarczenia do siedziby Organizatora) na adres:

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Pl. K. Jagiellończyka 1, 82-300 Elbląg z dopiskiem "CERAMIONY"

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa wraz z oświadczeniem autora dostępne są na stronie www.swiatowid.elblag.pl.

Dodatkowe informacje można uzyskać kontaktując się z koordynatorką konkursu – Alicją Król pod nr tel. 55 611 20 59, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8