NEWSY:

Wydanie nr 224 / 2020   

 

piątek, 17 lipiec 2020 07:10

Na terenie powiatu nowodworskiego trwają działania skierowane na kontrolę pojazdów UTO i Melex. Wyróżniony

Napisane przez

W sobotę na terenie powiatu nowodworskiego funkcjonariusze policji przeprowadzą działania pn. „UTO-MELEX". UTO są to urządzenia konstrukcyjnie przeznaczone do poruszania się pieszych, napędzane siłą mięśni lub za pomocą silnika elektrycznego.

W okresie wakacyjnym na terenie naszego powiatu wzrasta liczba usług zajmujących się wypożyczaniem UTO, czyli Urządzeń Transportu Osobistego. UTO są to urządzenia konstrukcyjnie przeznaczone do poruszania się pieszych, napędzane siłą mięśni lub za pomocą silnika elektrycznego, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h. Do tej grupy zaliczyć możemy m.in. hulajnogi, hulajnogi elektryczne, monocykle, monocykle elektryczne, deskorolki, deskorolki elektryczne, wrotki, łyżworolki czy segwaye. Wraz ze wzrostem liczby UTO oraz pojazdów wolnobieżnych typu „Melex” wzrasta liczba zdarzeń z udziałem tych pojazdów. W sobotę 18 lipca na terenie powiatu nowodworskiego zostaną przeprowadzone działania głównie skierowane na kontrolę pojazdów UTO i Melex.

Głównym celem przeprowadzenia działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem pojazdów wolnobieżnych typu „Melex”, UTO, pojazdów trójkołowych, a także pieszych. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo. Funkcjonariusze będą dążyć do skontrolowania, pod kątem stanu technicznego, jak największej liczby pojazdów służących do przewozu osób. W trakcie działań policjanci będą również przypominać o używaniu przez niechronionych uczestników ruchu drogowego elementów odblaskowych po zmierzchu.

Przypominamy, że warunki techniczne, jakie musi spełnić pojazd oraz niezbędne jego wyposażenie reguluje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów, oraz zakresie ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U. z 2013 r. nr 32 poz. 951).

Skomentuj

2 komentarzy

  • Link do komentarza Norbert piątek, 17 lipiec 2020 09:27 napisane przez Norbert

    Ja mam wszystkich w dupie i moi pracownicy z różowych meleksow stają na zatoczce autobusowej za co grozi mandat. Dzieki tej taktyce zbieramy ładne utargi pozdrawiam cieplutko.

    Raportuj
  • Link do komentarza Norbert piątek, 17 lipiec 2020 09:25 napisane przez Norbert

    Ja mam wszystkich w dupie i moi pracownicy z różowych meleksow stają na zatoczce autobusowej za co grozi mandat. Dzieki tej taktyce zbieramy ładne utargi pozdrawiam cieplutko.

    Raportuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl

 

 

SGB tarcza8