Będzie zakaz wjazdu na mierzeję?

W ubiegły weekend do Krynicy Morskiej zjechało się mnóstwo turystów. Krzysztof Swat, Burmistrz Krynicy Morskiej zwrócił się z pismem do Pana Wojewody Pomorskiego z wnioskiem o wprowadzenie czasowego zakazu wjazdu na Mierzeję Wiślaną w celach turystycznych i wypoczynkowych.

-"Wniosek mój dotyczy nie tylko wynajmu, ale również właścicieli apartamentów w tzw. apartamentowcach, którzy przyjeżdżają do własnych lokali." - informuje Krzysztof Swat, Burmistrz Krynicy Morskiej.

-"W dobie zagrożenia wirusem SARS-CoV-2 obserwuję wzmożone przemieszczanie się osób przyjeżdżających do Krynicy Morskiej jak i innych miejscowości w celach turystycznych i wypoczynkowych. (...) Nasi mieszkańcy jak i właściciele obiektów noclegowych w większości stanęli na wysokości zadania zawieszając prowadzenie takiej działalności i wycofali swoje oferty z portali internetowych. " - pisze Burmistrz Krynicy Morskiej.

-"Apeluję do Pana Wojewody o wprowadzenie czasowego zakazu przyjazdu na Mierzeję Wiślaną osób w celach turystycznych i wypoczynkowych.(...) Proszę również o interwencję w odpowiednim resorcie ministerstwa aby w trosce o jak najszybsze uporanie z zagrożeniem koronawirusem wprowadzenie czasowego zakazu przemieszczania się poza miejscowość stałego zameldowania lub przebywania z wyłączeniem osób wykonujących swoją pracę , dla których takie przemieszczanie jest niezbędne" - czytamy w liście Burmistrza Krynicy Morskiej do Wojewody. Czekamy na odpowiedź Wojewody.

Ograniczenia wjazdu na Półwysep Helski dla przyjezdnych w czasie epidemii - tego też chce burmistrz Helu Mirosław Wądołowski. Wysłał już pismo do wojewody pomorskiego w tej sprawie. To efekt tego, że w weekend do miejscowości zjechało się mnóstwo turystów. - Tu jest większość starszych mieszkańców, młodzieży jest bardzo mało. To bardzo mądra decyzja - komentują mieszkańcy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Najnowsze

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.

Nowy Dwór Gd. 28-latek został …

Paź 14, 2019 Rate: 2.83

Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019

Czołowe zderzenie autobusu z o…

Lip 27, 2019 Rate: 0.00

Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.

Pijany kierowca staranował 2 z…

Sty 13, 2019 Rate: 3.00

Facebook

Galeria artykułów

Nowy Dwór Gdański. Jutro działania „Prędkość"

Nowy Dwór Gd. Ostra jazda po chodnikach i przez skrzyżowanie. Był pijany.

Zawiadomienie Wójta Gminy Stegna z dn. 2.06.2020

Wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Stegna przeznaczonych do dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

Pierwsze śluzowania w czasie przebudowy Przegaliny.

Nowy Dwór Gdański. Z poławiania ryb do policyjnego aresztu.

Nowy Dwór Gd. Zmiana na stanowisku Komendanta Powiatowego.

Zawiadomienie Wójta Gminy Stegna z dnia 01.06.2020

Wykaz nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stegna, przeznaczonej do dzierżawy w trybie bezprzetargowym