Wydanie nr 210 / 2021   

 

niedziela, 15 grudzień 2019 21:08

Nowy Dwór Gdański. Rozstrzygnięcie konkursu „Gdy słabość staje się siłą”

Napisał

 

Nowy Dwór Gdański. Rozstrzygnięcie konkursu „Gdy słabość staje się siłą” – spotkanie z Jerzym Górskim.


W piątek 6 grudnia br. w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim odbyła się Gala Finałowa konkursu „Gdy słabość staje się siłą". Akcja profilaktyczna zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Nowym Dworze Gdańskim miała na celu uświadomienie młodzieży przyczyn zażywania substancji psychoaktywnych oraz podnoszenie świadomości młodzieży na temat negatywnych konsekwencji wynikających z zażywania substancji odurzających. W gali wzięli udział uczniowie szkół z powiatu nowodworskiego, którzy zgłosili się do udziału w konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a gościem specjalnym był Jerzy Górski polski triathlonista, mistrz świata w podwójnym Ironmanie.

W ramach kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim zorganizowała w listopadzie konkurs pn. „Gdy słabość staje się siła". Konkurs skierowany był do klas VII i VIII szkół podstawowych oraz do klas I szkół średnich z powiatu nowodworskiego. Zasady były proste, należało nakręcić 30-60 sekundowy spot odnoszący się do tytułu konkursu. Partnerami konkursu było Miasto i Gmina Nowy Dwór Gdański, Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim, Gminne Komisje ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostaszewie, Stegnie i Sztutowie.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 zespołów z 9 szkół w powiecie. Jury po długich naradach (a wybór był trudny) podjęło decyzję, że miejsce pierwsze zajął film uczniów klasy VIII Szkoły Podstawowej z Drewnicy w składzie Oliwia Molenda, Jaśmina Natkańska, Martyna Bąk oraz Oliwia Masłoń. Miejsce drugie zajęli uczniowie z klasy I Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim w składzie Nicola Wójcik, Roksana Onyszczuk oraz Agnieszka Dziubek. Miejsce trzecie zajęli uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Drewnicy w składzie Mikołaj Jarmuł, Bartosz Irla, Maciej Broś oraz Artur Grochowalski. Jury zadecydowało wyróżnić również prace uczniów ze Szkoły Podstawowej z Ostaszewa w składzie Oliwia Olbryk, Wiktor Maciejewski oraz Bartłomiej Zatorski, a także uczniów Szkoły Podstawowej z Drewnicy w składzie Maria Canals-Wąsik, Milena Ambros, Malwina Łabędzka oraz Nikola Sulecka. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Po części wręczania nagród oraz wyróżnień nadszedł czas na spotkanie z gościem. Jerzy Górski przez 14 lat był osobą uzależnioną od narkotyków. W Monarze zamienił nałóg na sport i wychodząc z założenia „że to my decydujemy o tym kim jesteśmy, że mamy wybór” oraz pokazując własną siłę, determinację, dążenie do wyznaczonych celów, a także chęć do życia, został mistrzem świata w podwójnym Ironmanie. Aktualnie, jak sam mówi „ćpa życie". Na samym początku spotkania Jerzy Górski pogratulował wszystkim uczniom mówiąc, że nie ma tu wygranych i przegranych, że każdy jest zwycięzcą, a filmy są godne uwagi oraz refleksji. Podkreślał również, że nie przyjechał po to, aby opowiadać młodzieży czym jest dobro a czym zło. Pan Jerzy Górski bardziej stawiał na rozmowę o życiu z uczniami. Spotkanie upłynęło na wspólnej wymianie poglądów, a także na odpowiedzi, czym kierujemy się dokonując wybory życiowe. Podczas spotkania było wiele pytań, nie tylko kierowanych od młodzieży, ale również od organizatorów oraz opiekunów. Trudno było zakończyć spotkanie. Jedno jest pewne, to spotkanie długo pozostanie w pamięci wszystkich biorących w nim udział.Wszystkim uczniom jeszcze raz GRATULUJEMY.

ndg_gala3
ndg_gala6
ndg_gala8
ndg_gala5
ndg_gala2
ndg_gala7
ndg_gala4
ndg_gala
Previous Next Play Pause

Informacja, foto: kpp nowy dwór gd

 

Skomentuj

Facebook

Galeria Artykułów

Nowy Dwór Gd. 28-latek został ugodzony nożem.
Czołowe zderzenie autobusu z osobówką na "55". Nie żyje 39-latek. Malbork- 27.07.2019
Pijany kierowca staranował 2 zaparkowane auta w centrum. Miał 2 promile.
Cedry Małe. Wypadek na S7. Samochód osobowy najechał na auto obsługi technicznej drogi.
Gmina Stegna. Remont zabytkowej kapliczki w Żuławkach zakończony.
Wilki zawędrowały na Żuławy? Widziano trzy osobniki przy S7.
Powiat Nowodworski. Zaopiniowano projekt koncepcyjny dotyczący przebudowy mostu w Tujsku.
Ponad 500 aut. Gwiazdy. Super nagrody. Zlot klasyków w Stegnie 2019.
Wyniki wyborów w Sołectwie Tujsk.
Tujsk. Zajęli trzecie miejsce w Polsce w konkursie Energi. Nagrody i czek na 10 tysięcy.
27 Finał. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Sztutowie.
Wyniki wyborów w Sołectwie Jantar.


joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl