Wydanie nr 177 / 2022   

 

czwartek, 21 listopad 2019 23:12

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w SOSW w Nowym Dworze Gdańskim.

Napisał

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim brali udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka, organizowanych przez UNICEF Polska.

W tym roku przypadała wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa.

W ramach tego dnia w SOSW przeprowadzono lekcje, przybliżające dzieciom ich prawa. Zorganizowana została także wystawa prac, wykonanych przez uczniów podczas wcześniejszych zajęć– były to rysunki i plakaty, obrazujące podstawowe prawa. Całość działań uwieńczył uroczysty apel.

Uczniowie oraz pracownicy placówki, ubrani na niebiesko – w barwach UNICEFU – zebrali się, aby solidaryzować się ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.

W trakcie apelu koordynator akcji, Pani Iwona Zaborowska, przybliżyła zebranym idee działania organizacji. Wcześniej wykonano kontur dłoni ze swoim imieniem, który przyczepili na tablicy wystawowej wśród praw dziecka. Na koniec wykonano wspólne zdjęcie na tle przygotowanej wystawy.

 

dzień praw dziecka sosw (2)
dzień praw dziecka sosw (3)
dzień praw dziecka sosw (4)
dzień praw dziecka sosw (5)
dzień praw dziecka sosw (6)
dzień praw dziecka sosw (7)
dzień praw dziecka sosw (8)
dzień praw dziecka sosw (9)
dzień praw dziecka sosw (1)
Previous Next Play Pause

Skomentuj