Przejdź do głównej treści

Nowe zejścia na plażę i promenada w Stegnie [ZDJĘCIA]

Opuplikowano 8.03.2024 19:44
Plaża w Stegnie będzie miała nowe zejścia i promenadę, Gmina pokazała wizualizację inwestycji - zdjęcia poniżej.
 
 
Umowa na to zadanie została podpisana jeszcze w maju w 2022 roku. W ramach umowy zostanie wykonana przebudowa zejścia nr 66,67,68, budowa pochylni dla wózków przy zejściu 66.
 
Oprócz tego powstanie również nowa promenada między zejściem 66, a 67. Rozbudowana zostanie także droga pieszo-jezdna od ulicy Morskiej do zejścia 67.
 
 
Co jest przedmiotem umowy?
  • przebudowa Bulwaru Radiowej Jedynki
  • przebudowa ciągu pieszego od wschodu z ulicy Morskiej do zejścia 68, ( między kompleksem handlowym), przebudowa okolic portu rybackiego (chodniki, wymiana nawierzchni, kanalizacja deszczowa). 
  • w ramach całego obszaru będzie wymienione oświetlenie, odpływy do kanalizacji deszczowej, wbudowane zostaną kanały technologiczne, wymienione zostaną elementy małej architektury. (śmietniki, ławeczki). 

 

„Od podpisania umowy trwały prace przy opracowaniu dokumentacji projektowej i uzgodnień. Ponadto zejście 66 przystosowane będzie dla osób niepełnosprawnych jak również dodatkowe miejsca parkingowe dla tych osób” - informuje nas Gmina Stegna.

 

Zakończenie inwestycji planowane jest w maju 2025 roku. 

 

 

Zobacz zdjęcia.

Previous Next Play Pause

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane