Wydanie nr 177 / 2022   

 

poniedziałek, 29 kwiecień 2019 08:40

Zaproszenie na XII Festiwal Pieśni Religijnej do Kmiecina. Wyróżniony

Napisał

 Serdecznie zapraszamy do udziału w XII Festiwalu Pieśni Religijnej dla mieszkańców Żuław i mierzei - mówi ksiądz Józef Kożuchowski proboszcz parafii  św. Jadwigi Królowej w Kmiecinie - Benedykt XVI mawia, że śpiew i muzyka religijna wspierają wiarę i nową ewangelizację.

Celem festiwalu jest wspieranie dzieła nowej ewangelizacji, rozwój życia duchowego, a także pogłębienie zamiłowania do sztuki religijnej. Wydarzenie ma na celu również budowanie współpracy mieszkańców Żuław i Mierzei Wiślanej z innymi regionami, możliwość zaprezentowania własnego dorobku artystycznego oraz zdobywanie doświadczenia scenicznego.

W przeglądzie mogą wziąć udział: zespoły wokalne, chóry, a także pojedyncze osoby. Warto dodać, że zespoły i chóry prezentują dwie pieśni, a soliści jedną.

Termin zgłaszania udziału do mija 6 maja br. 

Zgłoszenia należy przesyłać na adres:
Ksiądz Józef Kożuchowski, ul Żuławska 24, Kmiecin, 82-100 Nowy Dwór Gdański, bądź Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem: (55) 247-10-16.

Wykonawcy wraz z opiekunami przyjeżdżają na koszt własny w dniu festiwalu i zgłaszają przybycie w kruchcie kościoła. Organizator zapewnia uczestnikom sprzęt nagłaśniający

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 18 maja  Mszą św. koncelebrowaną o godz. 10:00.

Skomentuj