Przejdź do głównej treści

Zebrano pieniądze dla pana Zbyszka. Sezon w nowodworskim kole PZW otwarty.

Opuplikowano 24.03.2023 20:19
W minioną niedzielę rozegrano zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej otwierając tym ‎samym sezon w nowodworskim kole PZW. Od kilku lat pierwsze zawody w sezonie są otwarte dla ‎wszystkich wędkarzy, ale są też otwarte na potrzeby innych ludzi, których los boleśnie doświadcza. ‎W tym roku zawody odbyły się pod hasłem „Postawmy Zbyszka na nogi”. Celem zbiorki było ‎wsparcie zakupu protezy nogi oraz procesu rehabilitacyjnego.
Chęć uczestnictwa w zawodach zadeklarowały 33 osoby, które w takim składzie pojawiły się na ‎zbiórce w Cyganku. Mając informacje od osób, które trenowały tuż przed zawodami o braku ryb w ‎tym miejscu, Prezes koła zaproponował przeniesienie rywalizacji do centrum Nowego Dworu ‎Gdańskiego, na co jednogłośnie przystali zawodnicy. Po 15 minutach wszyscy byli już nad nowym ‎miejscem zawodów – co jak się okazało było strzałem w dziesiątkę.
 
Zawodnicy zajęli wcześniej ‎wylosowane stanowiska i zaczęli przygotowywać się do rywalizacji. Teren zawodów sięgał od ‎mostu na ulicy Wejhera aż do przystani kajakowej tuż przy Żuławskim Ośrodku Kultury.
 
Tego dnia ‎gościliśmy wędkarzy z Gdańska, Gdyni, Miłomłyna, Sztumu oraz co oczywiste liczną obsadę z ‎nowodworskiego koła PZW nr 6. Piękna pogoda i urokliwe miejsce w samym centrum miasta ‎sprawiły, że podczas zawodów na nowodworskim bulwarze pojawiły się tłumy spacerowiczów ‎spragnionych wiosny. Spacerowicze oprócz pochłaniania promieni słonecznych mieli także ‎niewątpliwą przyjemność obserwowania wędkarstwa w najlepszym jego wydaniu.
 
Wędkarze ‎podczas czterogodzinnej tury zawodów odławiali głównie ukleje, płocie, wzdręgi, krąpie, jazgarze i ‎leszcze. Trafiały się także pojedyncze okonie, ale te z racji okresu ochronnego natychmiast wracały ‎do wody nie będąc zaliczane do punktacji. Zawodnicy podzieleni byli na 3 sektory po 11 osób. ‎Natura tak to sobie tego dnia wymyśliła, że ryby współpracowały nierówno. Każde stanowisko ‎bliżej Żuławskiego Ośrodka Kultury obfitowało w coraz więcej ryb. Można to przełożyć na ‎konkretne liczby. Pierwsza jedenastka zawodników patrząc od mostu na ulicy Wejhera złowiła ‎łącznie 7,5 kg ryb. Druga jedenastka zawodników, a więc stanowiska od 12 do 22 znajdujące się na ‎wysokości Urzędu Miasta, złowiła łącznie 16 kg. Trzecia jedenasta tj. stanowiska 23-33 od Parku ‎Historycznego do ŻOK złowiła 60 kg ryb.
 
Łącznie zawodnicy złowili 83,5 kg ryb, które po zważeniu w ‎dobrej kondycji wróciły do wody. Z tego miejsca przypominamy wszystkim ‎wędkującym, iż odcinek od mostu na Wejhera do mostu zwodzonego przy Starostwie jest ‎odcinkiem „NO KILL” tzn. że nie wolno na tym odcinku zabierać złowionych ryb.
 
Na koniec ‎zawodów wszyscy zawodnicy zostali zaproszeni przez Zarząd Koła na ciepłą kawę i herbatę oraz ‎kiełbaski z grilla. W międzyczasie komisja sędziowska podliczała wyniki zawodów i fundusze ze ‎zbiórki.
 
Z ogromnym entuzjazmem ogłoszono, że nie było w stawce zawodnika, który skończył ‎zawody o przysłowiowym kiju nie łowiąc ani jednej sztuki. Na podium tego dnia znaleźli się, ‎odbierając puchary i talony:‎
‎1.‎ Malej Marian – 9,145 kg‎
‎2.‎ Klonowski Łukasz – 3,460 kg ‎
‎3.‎ Szczudło Wojciech – 1,195 kg ‎
 
Punktem kulminacyjnym całych zawodów było przybycie Pana Zbigniewa Ćwieka, który został ‎przywitany przez zgromadzonych gromkimi brawami. Następnie Prezes Koła przekazał na ręce Pana ‎Zbigniewa zebrane podczas zawodów środki w wysokości 2970 zł. Była to bardzo wzruszająca ‎chwila zarówno dla obecnych wędkarzy jak i obdarowanego. ‎
 
Podsumowując cieszymy się z otwartości serc, z pięknej pogody, z ogromu ryb, z frekwencji, z tego‎, że oprócz wędkarzy do zbiórki dołączyli się także przechodnie. ‎
 
Nowodworski bulwar tętnił tego dnia życiem i jak się okazuje jest pięknym miejscem do uprawiania ‎tego sportu, co szczególnie podkreślali przyjezdni
 
-Zawsze służymy ‎żuławską gościnnością i zapraszamy na kolejne zawody, które najprawdopodobniej odbędą się ‎ponownie w tym miejscu już w najbliższą niedzielę 26.03.2022. Będą to Mistrzostwa Koła w ‎dyscyplinie spławikowej, na które zapraszamy samych uczestników jak i kibiców- mówił prezes Paweł Makarski - Z tego miejsca dziękuję całemu Zarządowi Koła za profesjonalne przygotowanie i poprowadzenie ‎zawodów- dodaje.
 
 
Previous Next Play Pause
 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane