Przejdź do głównej treści

Nowy Dwór Gd. Zbierali na rzecz hospicjum. Pola Nadziei 2022

Opuplikowano 3.04.2022 19:16

Na ulicach Nowego Dworu Gdańskiego w niedzielę (03.04.2022 r.) wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 1 przeprowadzili zbiórkę na rzecz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku.

-Nowy Dwór Gdański znowu zaświecił się na żółto. Dzięki Waszemu zaangażowaniu pieniążki trafią do nieuleczalnie chorych ludzi. Kwestowało 74 uczniów w godz. 9-14. Po zbiórce puszki przewiezione zostały do gdańskiego Hospicjum. O kwocie, jaką zebraliśmy, zostaniemy poinformowani wkrótce. Dziękuję wolontariuszom i opiekunom: Paniom Małgorzacie Lipińskiej, Jolancie Gilbas-Noga, Jolancie Głowackiej i Beacie Rostkowskiej Korczyc - mówi koordynatorka akcji Ewa Osijewska

 Symbolem akcji „Pola Nadziei” jest żonkil- kwiat nadziei, ale w tym roku wolontariusze wręczali darczyńcom naklejki przypominające o idei tej zbiórki w zamian za datek do puszki. To jednak nie tylko wręczanie symbolicznych naklejek, ale również mówienie o Hospicjum, o Pacjentach. Hospicjum, śmierć, choroba nowotworowa, człowiek śmiertelnie chory- to nieodłączna część naszej egzystencji.

 Obecnie Hospicjum każdego miesiąca pomaga ponad 200 osobom: dzieciom i dorosłym z terenu Pomorza. Od trzydziestu lat zespół wyjątkowych ludzi troszczy się o przewlekle i nieuleczalnie chorych, aby mogli swoje ostatnie miesiące, tygodnie czy godziny przeżyć godnie, bez bólu i lęku, jak najpiękniej, w bliskości z drugim człowiekiem.

Pod jednym szyldem działają aż trzy podmioty gospodarcze: Dom Hospicyjny przy ulicy Kopernika 6 w Gdańsku, Hospicjum Domowe dla Dorosłych i Hospicjum Domowe dla Dzieci.
W 2006 r. przy Fundacji powstał Fundusz Dzieci Osieroconych, który rocznie pomaga ponad 700 dzieciom w całej Polsce. Opieką objęte są dzieci, których rodzic odszedł w hospicjum lub mają chore rodzeństwo, pozostające pod opieką hospicjum. Dzieci objęte są również opieką psychologiczną.
Koordynatorem akcji na terenie Nowego Dworu Gdańskiego jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. Janusza Korczaka. To uczniowie tej poświęcają swój wolny czas na pomoc chorym i najbardziej potrzebującym ludziom.

Kwoty, jakie udało się już zebrać:
2008 r. - 3743 zł.
2009 r. – 4600 zł.
2010 r. – 5500 zł.
2011 r. – 5765 zł.
2012 r. – 5100 zł.
2013 r. – 5380 zł.
2014 r. - 4456 zł.
2015 r .- 4543 zł.
2016 r. - 4555 zł.
2018 r.- 4899zł.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Nowego Dworu Gdańskiego, którzy wsparli tegoroczną zbiórkę dla pomorskich hospicjów.  

 

Previous Next Play Pause
 
 
Previous Next Play Pause
fot. Ewa Osijewska
 
 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane