Przejdź do głównej treści

W 82. rocznicę rozstrzelania przez Niemców Polaków z Wolnego Miasta Gdańska uczczono pamięć i złożono kwiaty pod pomnikiem.

Opuplikowano 23.03.2022 22:33
W 82. rocznicę rozstrzelania przez Niemców Polaków z Wolnego Miasta Gdańska uczczono pamięć i złożono kwiaty pod pomnikiem.
22 marca 1940 r., w Wielki Piątek, z obozu Stutthof wyprowadzono grupę 67 mężczyzn. W większości byli oni przedstawicielami polskiej inteligencji, administracji i organizacji społecznych działających na terenie Wolnego Miasta Gdańska. Kolumna nigdy nie powróciła już do obozu. Więźniowie rozstrzelani zostali w lesie pomiędzy Stegną a Sztutowem.
 
W celu uczczenia pamięci o ofiarach tej zbrodni wraz z mieszkańcami gmin Stegna i Sztutowo, przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego oraz uczniowie i  harcerze z 1 Stegieńskiej Drużyny Harcerskiej "Sztorm" im. Bernarda Filarskiego złożyli pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych kwiaty, w  ten symboliczny sposób oddając cześć ofiarom.
Previous Next Play Pause
 
 
Muzeum Stutthof
 
 
 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane