Przejdź do głównej treści

Wyjątkowy tort, mistrz carvingu i 65 potraw w konkursie specjałów karnawałowych w Stegnie.

Opuplikowano 23.02.2020 21:13

Pokaz mistrza świata w carvingu, 65 potraw przygotowanych przez mieszkańców do konkursu, wyjątkowy tort Danuty Hojarskiej, występ zespołu Fale, degustacje i poczęstunek. Tak wyglądał piątkowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury w Stegnie podczas XIV konkursu specjałów karnawałowych. 

Po raz 14 mieszkańcy nadmorskiej gminy chwalili się swoimi daniami, wypiekami i nalewkami. 65 potraw wzięło udział w konkursie. Wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach: potrawa, ciasto i alkohole.

Mistrz świata w carvingu Grzegorz Gniech w specjalnym pokazie zdradzał tajniki wykonywania rzeźb w owocach. Na oczach zgromadzonej publiczności  w 4 minuty wykonał piękną rzeźbę w arbuzie. Danuta Hojarska wykonała słodkości i wyjątkowy tort. Poczęstunek przygotowały panie ze stowarzyszenia "Kulturalni" oraz Stowarzyszenie Tujsk sobie i sąsiadom.

Wieczór uświetnił występ zespołu Fale. 

https://www.youtube.com/watch?v=9Jels8X98nY

https://www.youtube.com/watch?v=gPoxICMlidI&t=185s

 

Previous Next Play Pause
 
 

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane