Chronić środowisko. Akcja drzewko za butelkę przed Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim.

W sobotę 26 października br. na placu przed Starostwem Powiatowym w Nowym Dworze Gdańskim miał miejsce finał jesiennej akcji kształtującej postawy proekologiczne pod nazwą „Chronić Środowisko – Wysiłek Niewielki Dostaniesz Drzewko Przynosząc Butelki”. Celem akcji jest podniesienie świadomości społeczeństwa w zakresie recyklingu odpadów oraz roli zadrzewień w naszym życiu. Mieszkańcy w zamian za oddane plastikowe butelki mogli odebrać do posadzenia drzewka.
W tym roku chętni, uczestnicy akcji mieli do wyboru ponad 20 gatunków drzew i krzewów. Organizacją zajęło się jak zwykle Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim. Sadzonki wydawali starosta Jacek Gross, wicestarosta Barbara Ogrodowska oraz pracownicy wydziału rolnictwa i ochrony środowiska. W akcję włączyła się także Gmina Nowy Dwór Gd. i burmistrz Jacek Michalski.
Przedsięwzięcie w imieniu Starosty Nowodworskiego i Burmistrza Nowego Dworu Gdańskiego zorganizował Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska tut. Starostwa przy udziale pracowników Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Gdańskim. Zebrane butelki PET odebrał nieodpłatnie Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowym Dworze Gdańskim.
Sadzonki drzew i krzewów mieszkańcom naszego Powiatu przekazywali: Wicestarosta Nowodworski Barbara Ogrodowska razem z pracownikami Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska. Wynikiem akcji było zebranie pokaźnej ilości plastikowych butelek i przekazanie około 2000 sztuk sadzonek drzew i krzewów.
Podobna akcja zostanie zorganizowana już na wiosnę, na którą już dzisiaj zapraszamy !

































