Przejdź do głównej treści

Nowy Dwór Gd. Konkurs dla młodzieży - "30 lat Wolnej Polski" 

Opuplikowano 6.06.2019 21:51

Z inicjatywy Burmistrza Jacka Michalskiego odbył się konkurs dla młodzieży - "30 lat Wolnej Polski" 

Uczniowie z 5 gminnych placówek oświatowych odpowiadali na 10 pytań z zakresu: pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku, funkcjonowania Samorządu Terytorialnego oraz historii polskiej sceny politycznej z ostatnich 30 lat.

W roli ekspertów, wzięli udział:

Jacek Michalski (Burmistrz od 2010 roku),
Tadeusz Studziński (Burmistrz w latach 2002-2010),
Wojciech Krawczyk (Przewodniczący Rady Miejskiej od 2014 roku),
 Lech Białecki (Przewodniczący Rady Miejskiej w latach 1998-2002), 
 Anna Pałubicka (Skarbnik Gminy).

Gościem specjalnym był Senator RP Leszek Czarnobaj, który opowiedział o funkcjonowaniu Senatu oraz o ważności wyborów z 1989 roku.

Klasyfikacja końcowa:

ZSP Kmiecin 
SP 1 i SP 2 w Nowym Dworze Gdańskim
ZSP Marzęcino 
SP Lubieszewo

Gratulujemy uczestnikom dużej wiedzy historycznej, jak i samorządowej 

Previous Next Play Pause
fot.k.dyl/gmina ndg

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane