Przejdź do głównej treści

Gmina Stegna. Czyszczenie rowów.

Opuplikowano 23.02.2019 11:40

Pracownicy referatu ochrony środowiska i gospodarki odpadami w Stegnie rozpoczęli sprzątanie poboczy i rowów melioracyjnych z odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych itp. z terenu naszej gminy.

Dotychczas zebrano:

- ponad 60 zużytych opon ( w tym ciągnikowych),

- kilka ton opakowań plastikowych ( w tym kanistry po paliwie, olejach, wiadra )

- kilkanaście tapczanów, foteli, krzeseł itp

- kilka worków opakowań szklanych ( głównie butelek)

oraz kilkanaście worków odpadów budowlanych.

Zachęcamy również sołectwa, aby w trosce o porządek swojego otoczenia organizowały akcje sprzątania swoich miejscowości. Istnieje możliwość pobrania worków i rękawic z Urzędu Gminy w Stegnie. Po zgłoszeniu sołtysów, pracownicy Gminy odbiorą worki z zebranymi odpadami.

Taką akcję przeprowadziła już Rada Sołecka z mieszkańcami Jantaru. Pięknie posprzątali Jantar, tereny przy ulicach, część lasu oraz plażę.

Zachęcamy do wspólnego sprzątania gminy.

photo0 4

 

Śledź nas

Pogoda

Reklama

Polecane