Wydanie nr 204 / 2023   

 

wtorek, 09 lipiec 2024 13:15

Siedział z narkotykami przy plaży, nie wiedząc, że obok są policjanci. 17-latek został zatrzymany. Grożą mu teraz 3 lata więzienia. Wyróżniony

Napisał

Siedział z narkotykami przy plaży, nie wiedząc, że obok są policjanci. 17-latek został zatrzymany. Grożą mu teraz 3 lata więzienia.

Policjantem jest się 24 godziny na dobę – tak jak funkcjonariusze oddelegowani z gdańskiego oddziału prewencji na sezonowe służby do Posterunku Policji w Sztutowie, którzy w czasie wolnym od służby zatrzymali 17-latka z narkotykami. Mundurowi od trzech mężczyzn siedzących przy wejściu na plażę poczuli zapach środków odurzających. Jak się okazało, była to marihuana.
 
5 lipca po godzinie 17:00 policjanci oddelegowani z gdańskiego oddziału prewencji na sezonowe służby do Posterunku Policji w Sztutowie, spędzali swój wolny dzień w okolicach plaży w Stegnie.
 
Przy wejściu na plażę zauważyli trzech mężczyzn, którzy zaśmiecają okolicę wejścia i poczuli zapach środków odurzających. Policjanci wezwali również patrol funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Stegnie i wspólnie przeprowadzili interwencję wobec mężczyzn, którzy zaśmiecali okolicę plaży. Wylegitymowali mężczyzn, a przy jednym z nich znaleźli substancje zabronione. 
 
Badanie narkotesterem potwierdziło przypuszczenia policjantów i wykazało, że w woreczku była marihuana. 17-letni  mieszkaniec Elbląga noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz jego losem zajmie się sąd.
 
Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet 3 lat więzienia. Mężczyzna i jego dwóch 19-letnich kolegów zostali również ukarani mandatami w wysokości 500 zł za zaśmiecanie miejsca publicznego.
 
1ndg- narkotyki Sztutowo
Previous Next Play Pause
 
fot. KPP Nowy Dwór Gd.

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl