Wydanie nr 204 / 2023   

 

poniedziałek, 01 lipiec 2024 13:07

„Nie pozwól mi się zgubić” Akcja nowodworskich policjantów. Wyróżniony

Napisał
„Nie pozwól mi się zgubić” to akcja Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, w której policjanci przedstawiają pojawiający się masowo w sezonie letnim problem zaginięć dzieci na plaży.
 
W sezonie letnim każdego dnia na plaży gubią się dzieci. Zagubienie dziecka na plaży, gdzie wypoczywają tłumy oraz bliskość wody stanowi ogromne niebezpieczeństwo. Plaża pełna turystów i parawanów tworzy dla małego dziecka labirynt, w którym idąc, nie wie, jak wrócić do swoich kochanych rodziców. Znajdując się w tłumie plażowiczów oraz rozstawionych parawanów wystarczy chwila nieuwagi i dziecko stracimy z pola widzenia. Na plaży wszystko dla dzieci wygląda tak samo, wydaje im się, że idą w dobrą stronę, jednak nieświadomie zawsze oddalają się od miejsca, w którym przebywali z rodzicami, potrafiąc tak przejść nawet kilka kilometrów. Sytuacja zaginięcia jest bardzo trudnym i traumatycznym przeżyciem dla dziecka oraz całej rodziny.

W takiej sytuacji służby postawione są w najwyższy stan gotowości. Współpraca wszystkich służb jest bardzo istotna, aby jak najszybciej odnaleźć dziecko. Niestety takich zgłoszeń zawsze jest bardzo wiele, dlatego nowodworscy policjanci w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plażach rozdają opaski „niezgubki”, które na ręku dziecka podpowiedzą, jak skontaktować się z rodzicem.
 
Na takiej opasce znajduje się numer alarmowy oraz miejsce na umieszczenie imienia i nazwiska dziecka, oraz numer telefonu do opiekuna co usprawnia akcję poszukiwawczą, dzięki opasce dziecko szybciej znajduje się u rodziców, krócej przeżywając traumatyczną dla nich rozłąkę. Opaskę „niezgubkę” powinniśmy zakładać dziecku na rączkę przede wszystkim tam, gdzie będziemy przebywać w dużych skupiskach ludzi np. plaża, centrum handlowe.

Warto pamiętać, że opaska „niezgubka” na ręku dziecka nie zwalnia nas z zachowania szczególnej ostrożności podczas sprawowania opieki nad maluchem.
 
 
 
 
5ndg
4ndg
1 ndg
2ndg
7ndg
6ndg
3ndg
Previous Next Play Pause

Podziękowania za udział w filmie dla wszystkich służb, które zawsze z nami współpracują podczas zaginięć dzieci na terenie Mierzei Wiślanej:
 

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Gdańskim
OSP Jantar
Stacja Ratownictwa Morskiego Sztutowo
WOPR Elbląg
Kaszubski Dywizjon Straży Granicznej
Placówka Straży Granicznej w Krynicy Morskiej.

Zdjęcia i montaż filmu:

mł. asp. Karolina Figiel KPP w Nowym Dworze Gdańskim

podkom. Rafał Rutkowski Komenda Stołeczna Policji

Rafał Retmaniak

 

 

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź „Żuławy Tv” codziennie. Obserwuj www.zulawytv.pl  

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl