Wydanie nr 204 / 2023   

 

środa, 19 czerwiec 2024 00:10

Gmina Sztutowo: W trosce o środowisko. Informacja dla mieszkańców Wyróżniony

Napisał
Gmina Sztutowo: W trosce o środowisko. Informacja dla mieszkańców Pixa Bay

Gmina Sztutowo: W trosce o środowisko. Informacja dla mieszkańców

W trosce o środowisko naturalne, Gmina Sztutowo wprowadza zmiany w tegorocznym harmonogramie koszenia traw. Obszary objęte koszeniem zostaną ograniczone.

Wykaszanie będzie prowadzone głównie na fragmentach trawników w pasie drogowym, aby zapewnić dobrą widoczność, a także w miejscach z zaaranżowaną zielenią oraz na placach zabaw, boiskach i podobnych obiektach. Częstotliwość koszenia w niezbędnych miejscach będzie zależeć od warunków pogodowych oraz szybkości wzrostu trawy. 

Te działania mają na celu utrzymanie bujniejszej roślinności, która chroni ziemię przed wysuszeniem, pomaga zatrzymać wodę w glebie i zapewnia właściwy ekosystem. Wysoka trawa sprzyja także owadom, zwłaszcza zapylaczom, które są narażone na utratę siedlisk i bazy pokarmowej.

Dodatkowo, aby urozmaicić krajobraz i zmniejszyć negatywne skutki sezonowego deficytu wody w glebie, Gmina Sztutowo zaprasza mieszkańców do zasiania łąk kwietnych.

Darmowe pakiety nasion będą dostępne do odbioru od 24 czerwca w Urzędzie Gminy w Sztutowie (pokój nr 15). Liczba pakietów jest ograniczona.

Wspólnie zadbajmy o przyszłość naszego środowiska!

 

źródło: Gmina Sztutowo

 

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź „Żuławy Tv” codziennie. Obserwuj www.zulawytv.pl  

Skomentuj



joomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl