Wydanie nr 204 / 2023   

 

środa, 12 czerwiec 2024 11:15

Tragiczne utonięcia na Mierzei Wiślanej. Apel Policji o rozwagę

Napisał
Tragiczne utonięcia na Mierzei Wiślanej. Apel Policji o rozwagę Tragiczne utonięcia na Mierzei Wiślanej. Apel Policji o rozwagę Karolina Figiel KPP Nowy Dwór Gd
Niestety na Mierzei Wiślanej z początkiem czerwca doszło już do dwóch utonięć. Apelujemy o rozwagę i ostrożność podczas wypoczynku nad wodą. Morze, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem, dlatego tak ważne są zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą.
 
Jesteśmy gotowi by pomagać, ale czy Ty jesteś gotowy, aby bezpiecznie spędzić swój czas nad wodą?
 
Niestety w tym roku szybciej niż zwykle odnotowaliśmy już dwa tragiczne utonięcia na Mierzei Wiślanej. Czerwiec ma być bardzo ciepłym miesiącem i zbliżają się wakacje, dlatego pamiętajmy o bezpiecznym wypoczynku. Jak co roku w okresie wakacyjnym służby ratunkowe na Mierzei Wiślanej mają czas bardzo intensywnej pracy.
 
Niestety w większości jest to spowodowane lekceważeniem zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą.  Przypominamy, że w dużej mierze od nas samych zależy nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby nie przeceniać swoich możliwości. Morze jest żywiołem bardzo nieprzewidywalnym, każdy z nas powinien z rozsądkiem korzystać z kąpieli morskich.
 
Niestosowanie się do poleceń ratowników, obowiązujących zakazów i omijanie strzeżonych kąpielisk w połączeniu z bezmyślnością i alkoholem, może skończyć się tragicznie. Niestety nadal wiele osób lekceważy polecenia ratowników i zakazy obowiązujące na plaży. 
 
Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku:
 
* Jeżeli na strzeżonej plaży obowiązuje czerwona flaga, to oznacza bezwzględny zakaz kąpieli! Warunki morza w tym momencie są zagrażające dla naszego życia!
 
 

 
 
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź „Żuławy Tv” codziennie. Obserwuj www.zulawytv.pl  
 
 
 
 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl