Wydanie nr 171 / 2023   

 

wtorek, 04 czerwiec 2024 08:50

Malbork. Kierował samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Napisał

Malbork. Kierował samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków.

Funkcjonariusze z malborskiej komendy zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu sztumskiego, który kierował pojazdem w stanie po użyciu alkoholu i środka odurzającego. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna kierował skodą pod wpływem amfetaminy. Policjanci zatrzymali 45-latkowi prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo i wykroczenie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj około godziny 11:00, funkcjonariusze z malborskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej osobową skodę, którą kierował 45-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna był nerwowy i unikał kontaktu wzrokowego, co wzbudziło podejrzenia policjantów.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego oraz przebadali go na zawartość środków odurzających w ślinie. Oba badania okazały się pozytywne. Badanie trzeźwości wykazało obecność alkoholu w organizmie kierującego – prawie pół promila, a badanie na zawartość środków odurzających – amfetaminę.

Za popełnione wykroczenie i przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kierowca pod wpływem alkoholu i narkotyków to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie bądźmy obojętni i reagujmy, kiedy jesteśmy świadkami takiej sytuacji. Prawidłowa reakcja na takie zdarzenie może zapobiec tragedii.

-Każde zgłoszenie o niebezpieczeństwie na drodze czy kierowaniu po alkoholu będzie traktowane priorytetowo przez malborskich policjantów - mówi st. sierż. Martyna Orzeł Oficer Prasowy KPP Malbork.

 

 

Skomentuj