Wydanie nr 171 / 2023   

 

wtorek, 04 czerwiec 2024 06:14

Od 9 czerwca wakacyjny rozkład jazdy pociągów w województwie pomorskim

Napisał
Szybszy czas przejazdu z Warszawy do Gdańska, większa liczba połączeń dalekobieżnych oraz nowy pociąg z Trójmiasta do Zakopanego - to nowości wakacyjnego rozkładu jazdy pociągów dla województwa pomorskiego. Będzie on obowiązywać od 9 czerwca - podało PKP Intercity.
 
Składy Pendolino Express InterCity Premium (EIP) na trasie Warszawa Centralna - Gdańsk Główny pokonają trasę w 2 godz. 25 min. Taki rozkład przewidziany jest dla trzech pociągów EIP.
 
"W okresie letnim mieszkańcy województwa pomorskiego będą mogli skorzystać z ponad 58 par połączeń dalekobieżnych do i z Trójmiasta. Nowością w rozkładzie będzie wydłużenie relacji pociągu TLK Lubomirski do Zakopanego kursującego z Gdyni i Kołobrzegu" - poinformował rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.
 
Podróżni z Czech także dojadą nad polskie morze
 
Do i z czeskiego Bohumina pojedzie skład TLK Wydmy, który będzie kursować w relacji Bohumin - Hel/Łeba - Bohumin przez Katowice, Częstochowę i Bydgoszcz.
 
Osoby podróżujące w kierunku Poznania i Wrocławia będą mogły skorzystać ze składu IC Mieszko BIS z Gdyni do Łodzi. Weekendowo do/z Trójmiasta do Poznania będzie jeździć IC Zatoka.
 
Z Kołobrzegu w kierunku stolicy wyjedzie nowy, codzienny pociąg EIC Posejdon. Dodatkowo na tej samej trasie, weekendami będzie jeździć pociąg EIC Fregata, który skończy bieg na stacji Bielsko-Biała Główna, zapewniając mieszkańcom Pomorza połączenie z województwem śląskim.
Sezonową nowością będą składy jeżdżące na Hel. Dotrze tam sześć par pociągów: EIC Jantar (z Warszawy), TLK Korsarz (z Krakowa), TLK Wydmy (z Bohumina i Katowic), TLK Mierzeja (z Lublina), TLK Rozewie (z Krakowa), IC Artus (z Przemyśla).
 
Latem z oferty PKP Intercity będą mogli skorzystać również mieszkańcy Łeby, skąd w sezonie odjedzie aż 5 par pociągów. Będą to bezpośrednie składy do największych miast w Polsce np. do Warszawy (IC Delfin), Krakowa (TLK Korsarz), Katowic i Bohumina (Wydmy) oraz dwa pociągi TLK kursujące w obrębie województwa, do Lęborka (Sarbsko) i TLK (Gardno).
 
Specjalne pociągi dla uczestników festiwalu Opener
 
"Uczestnikom festiwalu Opener powroty do Warszawy zapewni 7 lipca dodatkowy pociąg IC 51124 Lazur BIS z Gdyni, EIC 8540 Chrobry oraz EIC 5148 Kaszub. Do Łodzi przez Poznań, Wrocław i Częstochowę pojedzie zaś pociąg IC 51128 Mieszko BIS rel. Gdynia Gł. - Łódź Kaliska" - podała spółka w przesłanym PAP komunikacie.
 
W okresie wprowadzania zmian rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów na największych dworcach w Polsce będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.
 
Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Działa także ogólnodostępny numer infolinii PKP Intercity.

 

Skomentuj