Wydanie nr 170 / 2023   

 

środa, 22 maj 2024 23:24

Przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Stracili prawo jazdy. Wyróżniony

zdj.ilustracyjne zdj.ilustracyjne KPP Nowy Dwór Gd

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z nowodworskiej komendy wczoraj zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

21 maja podczas prowadzonych kontroli prędkości nowodworscy policjanci ujawnili kilka przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym. Dwóm kierowcom, którzy rażąco naruszyli obowiązujące przepisy i przekroczyli dopuszczalną prędkości o ponad 50 km/h, zatrzymali prawo jazdy.


Do pierwszego zdarzenia doszło w miejscowości Jantar- Leśniczówka, gdzie kierujący peugeotem 46-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 111 km/h, czyli o 61 km/h szybciej niż stanowią przepisy. Kierujący stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych oraz na jego konto trafiło 14 punktów karnych.


Kolejnym kierowcą, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, okazał się 31-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna jechał volkswagenem w miejscowości Marynowy z prędkością 101 km/h. Tym samym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tysiąca złotych oraz 13 punktami karnymi.


Przypominamy. Za pierwszym razem, gdy kierowca przekroczy dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h, zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Skomentuj