Wydanie nr 56 / 2023   

 

poniedziałek, 29 styczeń 2024 15:11

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej ponieważ był nietrzeźwy Wyróżniony

Napisał
Nie zatrzymał się do kontroli drogowej ponieważ był nietrzeźwy KPP Nowy Dwór Gdański
Uciekający przed policjantami kierowca nie uniknie już odpowiedzialności. Funkcjonariusze ruszyli w pościg za 51-latkiem, gdy ten nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy oraz nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

28 stycznia o godzinie 20:45 w miejscowości Tujsk policjanci z nowodworskiej drogówki zauważyli jadący pojazd VW Caravelle, którego kierowca wydał im się podejrzany. Mundurowi dali sygnał do zatrzymania, jednak mężczyzna go zignorował i zaczął uciekać.
 
Policjanci z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi ruszyli więc za nim. Po chwili kierujący ostatecznie się zatrzymał. Po jego zatrzymaniu w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że uciekał, bo pił alkohol i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
 
Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 1 promil alkoholu we krwi. Policjanci z nowodworskiej drogówki zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.
 
Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania pojazdami, a także za jazdę w stanie nietrzeźwości.
 
Policjanci przypominają i ostrzegają - nie ma żadnego pobłażania wobec kierowców, którzy stwarzają zagrożenie dla innych uczestników ruchu !
 
 

Skomentujjoomla

 Żuławy TV - Regionalna Telewizja z powiatu nowodworskiego.

+48 513 829 291  kontakt@zulawytv.pl