Wydanie nr 268 / 2023   

 

piątek, 25 sierpień 2023 21:46

Zaproszenie na koncert Języki Muzyki - Paleta odcieni kwartetu

Napisał

Zapraszamy na kolejny tego lata koncert w Żuławskim Parku Historycznym, tym razem organizowanym przez Fundację Hanseatica: Języki Muzyki - Paleta odcieni kwartetu 

Festiwal Języki Muzyki to festiwal muzyki kameralnej, który gdańska Fundacja Hanseatica realizuje od 3 lat. Pierwsze dwie edycje odbywały się w Gdańsku w różnych lokalizacjach. W tym roku udało się zorganizować festiwal w różnych miejscowościach na Pomorzu: Krokowej, Nowym Dworze Gdańskim, Żukowie, Starogardzie Gdańskim, Malborku i Tczewie.

Koncerty charakteryzują się swobodną i przyjazną atmosferą, poprowadzone są zawsze z humorem, ciekawostkami i bezpośrednio. Muzycy chcą być blisko słuchaczy, żeby zachwycić ich pięknem muzyki klasycznej w odsłonie kameralnej.

2 września o godz. 18:00 odbędzie się drugi koncert tegorocznego festiwalu zatytułowany Paleta Odcieni Kwartetu.

Wystąpi znakomity kwartet smyczkowy z Krakowa - Messages Quartett w składzie:
Małgorzata Wasiucionek - skrzypce
Oriana Masternak – skrzypce
Maria Shetty – altówka
Marcin Mączyński (gościnnie) – wiolonczela

Paleta Odcieni Kwartetu to koncert, który przybliży Państwu, jak brzmi klasyczny skład zespołu kameralnego. Różnorodność barw trzech różnych instrumentów w rękach 4 artystów to piękno, którym zachwycali się wszyscy wielcy kompozytorzy, tworząc utwory na taki skład. Balans i harmonia, a jednocześnie ogromna różnorodność to kwintesencja kwartetu smyczkowego.

Projekt zrealizowano ze środków Województwa Pomorskiego, a także dzięki wsparciu partnerów: Be Able To Help Vector Group, Ziaja, Little Heaven Apartamenty.

Patroni medialni: RMF Classic, Radio Gdańsk, Cameral Music, TVP 3 Gdańsk, Dziennik Bałtycki.

Link do wydarzenia na Fb: https://fb.me/e/11mvxvTZj

 

 

plakaty języki muzyki

Skomentuj