Wydanie nr 160 / 2023   

 

środa, 17 maj 2023 15:12

Powiat Nowodworski podpisał umowę na kolejny etap remontu SOSW im. Ireny Sendlerowej Wyróżniony

Napisał
Powiat Nowodworski podpisał umowę na kolejny etap remontu SOSW im. Ireny Sendlerowej Starostwo Powiatowe NDG

Powiat Nowodworski podpisał umowę na kontynuację remontu i modernizacji Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (SOSW) im. Ireny Sendlerowej w Nowym Dworze Gdańskim. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wynosi 5 841 270,00 zł. Z tej kwoty, Samorząd Powiatowy pozyskał 4 965 079,50 zł z Programu Rządowego Polski Ład, natomiast 900 000 zł zostało zabezpieczone jako wkład własny przez Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim.

Wykonawcą zadania jest firma PHU LABAR Lech Labudda z Gdańska, która ma 20 miesięcy na zrealizowanie projektu. Ten kolejny etap remontu jest częścią długofalowej strategii modernizacji jednostek oświatowych w powiecie. Poprzez kontynuację remontów i doposażanie placówek edukacyjnych, powiat dąży do zapewnienia wysokiej jakości infrastruktury dla uczniów i nauczycieli.

Remont SOSW im. Ireny Sendlerowej ma na celu poprawę warunków nauki i wychowania uczniów oraz dostosowanie budynków do obecnych standardów bezpieczeństwa i energooszczędności. Powiat Nowodworski kontynuuje swoje zaangażowanie w rozwój oświaty, dążąc do stworzenia optymalnych warunków dla rozwoju młodych ludzi i zapewnienia im jak najlepszej edukacji.

 

Info,foto: Starostwo Powiatowe NDG

Media

Skomentuj