Wydanie nr 160 / 2023   

 

środa, 10 maj 2023 10:20

Nowy Dwór Gd. Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami. Wyróżniony

Napisał
Nowy Dwór Gd. Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami. Nowy Dwór Gd. Trzymiesięczny areszt za znęcanie się nad rodzicami. PolicjaNowy Dwór Gd

Decyzją sądu, najbliższe 3 miesiące w areszcie śledczym spędzi 33-latek podejrzany o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoimi rodzicami. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Pomimo wcześniejszego wyroku skazującego, nie zaprzestał przemocy. Za znęcanie się nad osobami najbliższymi mężczyźnie grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.

4 maja policjanci z Posterunku Policji w Stegnie zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną nad rodzicami w wieku ponad 70 lat.

-Z informacji, które zdobyli policjanci, wynikało, że 33-latek nadużywa alkoholu, urządza w domu libacje, poniża, wyzywa swoich najbliższych. Mężczyzna był też agresywny, bił, szarpał, popychał i kopał swoich rodziców. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, zebrali materiał dowodowy potwierdzający psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna ponownie może być nieobliczalny w stosunku do pokrzywdzonych. Podejrzany mężczyzna został przesłuchany i przedstawiono mu zarzut fizycznego i psychicznego znęcania- informuje oficer prasowy mł.asp Karolina Figiel

Sąd, oceniając zebrany przez policjantów materiał dowodowy, zdecydował o aresztowaniu 33-latka. Mundurowi przewieźli mężczyznę do aresztu, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Mężczyzna przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu 7,5 roku pozbawienia wolności.

Reagujmy na przemoc!

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy Policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby!

Jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny–zareaguj! Problem przemocy, należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

 

Informacja, foto:KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj