Wydanie nr 160 / 2023   

 

czwartek, 13 kwiecień 2023 00:16

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia, gdzie znaleziony został materiał wybuchowy Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd

W powiecie nowodworskim w miejscowości Krynica Morska, 39-leni mężczyzna zawiadomił, że podczas wykonywania prac ogrodowych wykopał z ziemi przedmioty przypominające materiał wybuchowy.

 Do niebezpiecznego odkrycia doszło w Krynicy Morskiej, gdzie 39-letni mieszkaniec, wykonując prace ogrodowe znalazł w ziemi przedmioty przypominające materiały wybuchowe. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli  miejsce. Skierowani zostali również policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji, którzy potwierdzili, że jest to materiał wybuchowy w postaci walca trotylu o wadze blisko 3 kg.

Mundurowi  zabezpieczyli materiał i zneutralizowali go w bezpiecznym miejscu. Według wstępnych ustaleń Policji trotyl nie należał do właściciela posesji natomiast funkcjonariusze wyjaśniać będą dalsze okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętaj, wyrabianie, gromadzenie, posiadanie lub handel materiałem wybuchowym bez wymaganego zezwolenia jest zakazany i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Skomentuj