Wydanie nr 92 / 2023   

 

wtorek, 14 marzec 2023 13:17

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Wyróżniony

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Zatrzymanie nietrzeźwego kierującego Zatrzymanie nietrzeźwego kierującego zdj.ilustracyjne

Świadek zareagował, a policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec powiatu nowodworskiego, który wyczuł alkohol od kierującego, który wpadł w poślizg i wjechał w zaspę śniegu. Świadek dyskretnie wezwał na miejsce policjantów. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 50-letni kierujący miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami. Za swoje zachowanie będzie się tłumaczyć przed sądem.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Pułkownikówka świadek jechał za pojazdem marki volvo, który wpadł w poślizg i wjechał w zaspę śniegu, z której nie może wyjechać. Poinformował również, że w pojeździe jest kierujący oraz dwóch pasażerów i wszyscy są nietrzeźwi. Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policyjny patrol drogówki.

Funkcjonariusze przebadali mężczyzn na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek siedzący za kierownicą volvo miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Natomiast pasażerowie pojazdu mieli blisko 4 i 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźni byli kompletnie pijani, mieli problemy z utrzymaniem równowagi, a ich mowa była bełkotliwa. Kierujący pojazdem 50-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie on teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara grzywny. To prawne konsekwencje nieodpowiedzialnego zachowania nietrzeźwych kierowców. Jednak często są oni również odpowiedzialni za tragiczne zdarzenia, w których inni użytkownicy dróg lub ich pasażerowie tracą zdrowie, a nawet życie.

Apelujemy o trzeźwość za kierownicą, a kiedy jesteś świadkami, że inny kierowca może być pod wpływem alkoholu, zareaguj i poinformuj nas o tym,dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Skomentuj