Wydanie nr 92 / 2023   

 

wtorek, 14 marzec 2023 22:34

Kąty Rybackie. Czterdzieści lat w zimnej wodzie. Jubileusz Elbląskiego Klubu Morsów Wyróżniony

Napisał

Elbląskie Morsy obchodzą w tym roku 40-lecie. Ten piękny jubileusz uczciły w sobotę wspólną zabawą z innymi klubami morsów i kąpielą w Bałtyku w Kątach Rybackich.

Około 300 morsów, 10 klubów z Polski i z Czech wzięło udział w jubileuszu 40-lecia elbląskich morsów. 

Należą do najstarszych w Polsce organizacji promujących zimowe kąpiele. Elbląski Klub Morsów obchodzi w tym roku 40-lecie istnienia. Obchody jubileuszu odbyły się w ten weekend.

Jak przekonują morsy, regularne zimowe kąpiele korzystnie wpływają na ciało i ducha, zgodnie z przysłowiem „zimna woda, zdrowia doda”. Elbląski Klub Morsów od 40 lat promuje tę formę aktywności fizycznej wśród mieszkańców Elbląga, jak również Mierzei Wiślanej.. Poza oficjalnymi uroczystościami w Elbląg, morsy wybrały się do Kątów Rybackich gdzie punktualnie w południe rozpoczęła się wspólna kąpiel w morzu.

Patronat nad obchodami jubileuszu objął Wójt Gminy Sztutowo Robert Zieliński przy wsparciu organizacyjnym  Lokalnej Organizacji Turystycznej ze Sztutowa na czele z Krystyną Chabską.

Do Kątów przybyło prawie 300 osób z 10 klubów, m.in z Gdańska, Malborskie morsy, morsy z Ciechanowca, Prabut, Ełku, a także z Czech. Członkowie LOT zasponsorowali vouchery na noclegi, obiady, pizzę.

 

Media

Skomentuj