Wydanie nr 92 / 2023   

 

wtorek, 28 luty 2023 19:33

Kradli materiały budowlane i artykuły spożywcze w ośrodku wczasowym, w którym robili remont. Wyróżniony

Napisał
Kradli materiały budowlane i artykuły spożywcze w ośrodku wczasowym, w którym robili remont. KPP Nowy Dwór Gd
Kradli materiały budowlane i artykuły spożywcze w ośrodku wczasowym, w którym robili remont.
 
Nowodworscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, wykonujących remont kompleksu wypoczynkowego na terenie Krynicy Morskiej.  Mężczyźni po zakończonym dniu pracy, systematycznie wywozili m.in. materiały budowlane, artykuły spożywcze, perfumy, alkohol. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 2 tysiące złotych.
 
Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymywali sygnały od właściciela ośrodka wypoczynkowego, że z jego terenu zginęły mu różne materiały budowlane. W związku z powyższym policjanci dokładnie badali każdy ślad. Podczas wykonywania czynności operacyjnych funkcjonariusze ustalili sprawców tych kradzieży.
 
Jak się okazało, kradzieży materiałów budowlanych dokonało dwóch mężczyzn z powiatu nowodworskiego. W trakcie wykonywania prac remontowych w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Krynicy Morskiej 36-latek oraz 62-latek po zakończonym dniu pracy systematycznie wywozili materiały budowlane, perfumy, alkohol, artykuły spożywcze nie odpuszczając nawet kradzieży kilku sztuk sosów do spaghetti.
 
Działając w ten sposób, mężczyźni narazili właściciela ośrodka na stratę ponad 2 tysiące złotych. W wyniku przeszukania mieszkań oraz piwnic sprawców kradzieży mundurowi częściowo odzyskali skradzione mienie.
 
Sprawcy usłyszeli już zarzuty kradzieży, do których się przyznali. Teraz odpowiedzą przed sądem, gdzie mogą usłyszeć wyrok skazujący nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Info:KPP Nowy Dwór Gd

Skomentuj