Wydanie nr 330 / 2022   

 

czwartek, 24 listopad 2022 13:57

Kryminalni zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi.

Napisał
Kryminalni zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi. KPP NDG
Policjanci wydziału kryminalnego nowodworskiej komendy zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i nie stawił się do zakładu karnego w celu odbycia kary. Do więzienia został doprowadzony przez policjantów.
 
W przypadku osób, które popełniły przestępstwo i zostały skazane prawomocnym wyrokiem, nie zawsze w trakcie trwania postępowania na ten wyrok czekają w areszcie. Wielokrotnie zdarza się tak, że osoba podejrzana o popełnienie przestępstwa odpowiada za swój czyn z tzw. wolnej stopy. Oznacza to, że oskarżony pozostaje na wolności aż do prawomocnego ukończenia postępowania. Kiedy postępowanie sądowe kończy się wyrokiem pozbawienia wolności, skazany ma podany termin, w jakim musi się stawić w więzieniu, aby odbyć karę.
 
Taka sytuacja była również w przypadku 39-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego, który został skazany i zlekceważył sądowy wyrok. Pomimo kolejnych sądowych wezwań do stawiennictwa w zakładzie karnym, mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Dlatego też Sąd Rejonowy w Malborku w lutym 2021 roku wystawił za mężczyzną pierwszy list gończy, kolejny list gończy wystawiono we wrześniu 2021 roku, a sprawą poszukiwań zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim.
 
Do zatrzymania doszło w jednej z miejscowości gminy Stegna, w której mężczyzna się ukrywał. Poszukiwany był zaskoczony zatrzymaniem. Nie spodziewał się, że zostanie doprowadzony przez policjantów do zakładu penitencjarnego. Najbliższe blisko 1,5 roku spędzi w więzieniu. 
 
Źródło: KPP NDG

 

Skomentuj