Wydanie nr 330 / 2022   

 

sobota, 19 listopad 2022 01:36

Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczęty. W sobotę uroczysta parada PROGRAM Wyróżniony

Napisał
Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl
W piątek, 18 listopada, w samo południe, urokliwe kramy otworzyły się dla kupujących, ale i wszystkich ciekawskich. Można zjeść i napić się na świeżym powietrzu, a także zaopatrzyć w świąteczne ozdoby i smakołyki. Jarmark działać będzie do 23 grudnia, od niedzieli do czwartku w godz. 12 - 20, a w piątki i soboty w godz. 12 - 21. Oficjalna inauguracja imprezy, z barwną paradą, odbędzie się w sobotę, 19 listopada o godz. 16.
 
W ramach jarmarku możecie zajrzeć aż do 155 stoisk oferujących upominki, świąteczne dekoracje i różnego rodzaju smakołyki. Znajdziecie je na Targu Węglowym, ulicach Tkackiej i Bogusławskiego, a także przy Forum Gdańsk. 
 
Co nowego na tegorocznym jarmarku?
 
Pojawią się na pewno nowe iluminacje, w tym anielskie skrzydła, fontanna - dzięki współpracy z firmą Wedel i leśna altana - dzięki partnerstwu z Lasami Państwowymi. Na jarmarku spotkacie, po raz pierwszy, ożywione dziadki do orzechów - Państwa Orzechowskich, w charakterystycznych strojach wzorowanych na mundurach żołnierzy Gdańskiego Garnizonu. Te postacie nie mają jeszcze imion, dlatego wkrótce ogłoszony zostanie na nie konkurs, w którym będą mogli wziąć udział mieszkańcy.
 
Bogata jarmarkowa oferta gastronomiczna
 
Na jarmarku bożonarodzeniowym nie zabraknie lubianych przez mieszkańców smakołyków i grzanego wina, ale spróbować będzie można też potraw kuchni z aż 20 krajów, w tym kuchni japońskiej, tajskiej i krymsko-tureckiej. Będą dania m.in. z Litwy, Ameryki, Niemiec, Węgier, Hiszpanii, Belgii, Grecji, Ukrainy, Włoch, Turcji i Polski.
 
Pełny program Jarmarku Bożonarodzeniowego znajdziecie na stronie internetowej ➡ https://bozonarodzeniowy.pl/program
 
Tak było w zeszłym roku
 
 
Informacja, Fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Skomentuj