Wydanie nr 330 / 2022   

 

poniedziałek, 14 listopad 2022 22:05

Żuławy. Pokaz filmu pt. "Legendy żuławskie" Wyróżniony

Napisał
Żuławy. Pokaz filmu pt. "Legendy żuławskie" ZSP w Drewnicy
Żuławy. Pierwszy pokaz filmu pt. "Legendy żuławskie" przyciągnął sporą publiczność.
 
9 listopada wieczorem hol główny w Zespole szkolno - przedszkolnym zamienił się w klimatyczną salę kinową, gdzie odbył się pokaz filmu pt. "Legendy żuławskie". Seans zgromadził sporą publiczność i odbył się z udziałem twórców ze stowarzyszenia "Nasza droga do kina". 

Wydarzenie rozpoczęło się od powitania przybyłych gości przez panią dyrektor, Bożenę Kowitz. Odczytanie legendy "Tuga i olbrzym" poprzedziło projekcję filmu 
"Legendy Żuławskie", krótkometrażowego filmu fabularnego, w którym zaprezentowano trzy historie. Każdy reżyser wykonał swoją część, jednak finalnie tworzą one spójną całość.
 
-Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem filmu - szczególnie magicznych kadrów - i nagrodzili autorów gromkimi brawami.
Po seansie p. Mariusz Wiśniewski przeprowadził rozmowę z autorami produkcji, podczas której mogliśmy bliżej poznać naszych gości i ich filmowe dokonania oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek zza kulis "Legend żuławskich"
- mówi jedna z organizatorek.
-Publiczność chętnie zadawała pytania. Ogromną niespodzianką była również obecność wśród widzów jednej z aktorek grających w filmie, która przyjechała specjalnie na nasz pokaz

Dopełnieniem całego wydarzenia była kawiarenka zorganizowana przez Radę Rodziców.

 
 
legendy zulawskie (1)
legendy zulawskie (2)
legendy zulawskie (3)
legendy zulawskie (4)
legendy zulawskie (5)
legendy zulawskie (6)
legendy zulawskie (7)
Previous Next Play Pause
 
Stowarzyszenie filmowe " Nasza droga do kina" narodziło się z potrzeby tworzenia.  W swoim portfolio mają m.in.oprócz „Legend żuławskich”, półroczne warsztaty filmowe z różnych dziedzin oraz serię filmików dokumentalnych „W bliskim kadrze”. Zarząd stowarzyszenia w osobach gości specjalnych - Justyny Michalkiewicz-Waloszek, Mateusza Waloszka oraz  Nikodema Maszoty, wzięli udział w pokazie legend w Drewnicy. 
 
 
 
 
 Już wkrótce  publikacja filmu "Legendy Żuławskie" w internecie. Film narazie jest prezentowany  na pokazach wewnętrznych. Są jeszcze zaplanowane pokazy w Stegnie i Sztutowie, o czym będziemy Was informować. 
 
Wydarzenie przygotowały Anna Firko, Anna Jaworska i Anna Rybakowska

Skomentuj