Wydanie nr 330 / 2022   

 

czwartek, 10 listopad 2022 17:11

Święto Niepodległości w Nowym Dworze Gd [Zobacz program] Wyróżniony

Napisał
Narodowe Święto Niepodległości w Nowym Dworze Gdańskim 
 
Zachęcamy do wspólnego świętowania 140 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku wyjątkowo zaczniemy świętowanie już dzień wcześniej!
 
10 listopada, godz.18.00 zapraszamy do Żuławskiego Parku Historycznego na koncert „Dla Niepodległej”, w którym wystąpią lokalni muzycy pod kierunkiem Tomasza Stroynowskiego. Gościnnie wystąpi młoda wokalistka i flecistka Pola Mańkowska. Będzie to również okazja do wspólnego pośpiewania pieśni i piosenek patriotycznych.
 
11 listopada
 
Wspólne świętowanie rozpoczniemy mszą świętą w intencji Ojczyzny, miasta i mieszkańców w "starym" kościele na Drzymały, następnie przejdziemy pod pomnik na ul.Wejhera gdzie zostaną złożone kwiaty przez delegacje.
 
O godzinie 11:30 tradycyjnie zapraszamy na otwarte spotkanie dla mieszkańców w Żuławskim Parku Historycznym. Łukasz Kępski - historyk i przewodnik po Żuławach przybliży wydarzenia, które ostatecznie doprowadziły po 123 latach do ponownego zaistnienia Rzeczpospolitej na mapach Europy, a następnie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Dla Niepodległej”
 
Ponadto podczas spotkania będzie można podziwiać wystawę prac konkursowych oraz żywą interaktywną wystawę przygotowaną przez wolontariuszy z Młodzieżowej Grupy Rekonstrukcyjnej „Przybysze”.
 
Więcej na plakacie, w rozwinięciu.
 
Święto Niepodległości w Nowym Dworze Gd
 
Zapraszamy!

Skomentuj