Wydanie nr 29 / 2022   

 

poniedziałek, 26 wrzesień 2022 14:12

Policjanci z drogówki opowiadali najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Napisane przez KPP Nowy Dwór Gd
Nowodworscy policjanci przez cały wrzesień prowadzili działania, które miały za zadanie przybliżenie pojęcia bezpieczeństwa naszym najmłodszym pociechom. Cel był jasny - zapewnienie bezpieczeństwa dzieci w drodze DO i ZE szkoły czy przedszkola i zapoznanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego z jego podstawowymi zasadami.
 
W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, przez cały wrzesień nasi policjanci byli zaangażowani w działania „Bezpieczna droga do szkoły”, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa w rejonach placówek oświatowych uczniom udającym się na zajęcia szkolne, kontrola poprawności oznakowania poziomego i pionowego w rejonach szkół, przekazywanie i utrwalanie dzieciom podstawowej wiedzy na temat zasad ruchu drogowego, kontrola środków transportu dowożących uczniów do szkół oraz kontrola zachowań uczestników ruchu drogowego w rejonach placówek oświatowych.
 
 
1NDG- bezpieczna droga do szkoly
7NDG- bezpieczna droga do szkoły
Previous Next Play Pause
 
 
Bezpieczna droga do szkoły to akcja kierowana nie tylko do dzieci. Policjanci przypominają wszystkim innym użytkownikom dróg, a w szczególności rodzicom najmłodszych uczniów, że w dużej mierze zdrowie i życie małych pieszych zależy właśnie od nich. Trzeba dawać dzieciakom dobre wzorce i pamiętać o tym, że dzieci od najmłodszych lat uczą się prawidłowych zachowań poprzez obserwację i naśladowanie dorosłych.

Skomentuj